Połącz się z nami

Newsy

Facebook wprowadza filmy 360 stopni

Możemy poczuć się jak operator kamery.

Facebook testował możliwość wprowadzenia na newsfeedzie filmów 360 stopni już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero wczoraj gigant społecznościowy oficjalnie rozpoczął proces integrowania nowej funkcji.

Pewnie każdy z was zdążył się już przyzwyczaić do filmików, która można bezpośrednio odtwarzać na newsfeedzie Facebooka. Teraz jednak filmy te będzie można oglądać również w zakresie 360 stopni. Funkcja ta ma najwięcej sensu kiedy oglądamy dany materiał na urządzeniu mobilnym. Poruszając np. smartfonem możemy poczuć się jak operator kamery, który wybiera co ma znaleźć się w kadrze. Oczywiście taki materiał musi być najpierw odpowiednio przygotowany z udziałem specjalnych kamer i komputerów, ale Facebook liczy, że z czasem coraz więcej tego typu produkcji będzie korzystało z tej funkcji. W tej chwili można podziwiać kilka takich filmów na kanałach Star Wars, Discovery, GoPro, LeBron James & Uninterrupted, Saturday Night Live oraz VICE.

Nam szczególnie przypadł do gustu film z kanału Star Wars, na którym możemy obejrzeć pędzącego po powierzchni planety Jakku ścigacza z „Przebudzenia mocy”. Funkcja video 360 stopni jest w tej chwili dostępna wyłącznie na urządzenia z systemem Android i w przeglądarkach internetowych. Będzie ona włączana stopniowo, więc nie zdziwcie się jeśli jeszcze nie możecie z niej skorzystać na swoim feedzie.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook oznaczał zaufane źródła informacji jako spam

Newsy

WhatsApp otrzymuje ciemny motyw

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

CES 2020: Facebook i Apple o ochronie danych użytkowników

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!