Połącz się z nami

Newsy

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

Zostanie ona wprowadzona za pomocą czujników AirSense rejestrujących sygnały ADS-B. Wysyła je każdy załogowy samolot i helikopter. Gdy dron wyłapie, że w pobliży znajduje się źródło sygnału, natychmiast poinformuje o tym swojego pilota, który będzie mógł sprawnie zareagować na sytuację. Oznacza to, że urządzenie nie będzie samodzielnie unikało kolizji, jak niektóre modele robią w przypadku nieruchomych obiektów. AirSense zostanie zainstalowany we wszystkich nowych dronach DJI ważących ponad 250 g – obecnie dotyczy to wszystkich oferowanych modeli.

Technologia wykrywania sygnałów ADS-B dołączy do innych technologii DJI zapobiegających przed wypadkami z udziałem dronów: unikania przeszkód, ograniczania maksymalnej wysokości i automatycznego powrotu do bazy. Wśród nich jest także uruchomiony w lutym tego roku geofencing, który w został wprowadzony także na polskich lotniskach. Same drony nie będą wysyłały sygnału ADS-B, a zatem nie pojawią się na radarze pilotów samolotów czy kontroli lotu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sony będzie produkowało drony pod marką Airpeak

Newsy

TEST: DJI Mavic Air 2

Testy

TEST: DJI Mavic Mini

Testy

TEST: Budżetowe drony

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!