Połącz się z nami

Newsy

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

Aby zobaczyć, w których punktach zlokalizowane są fotoradary, wystarczy wybrać trasę – punkty z pomiarem prędkości zostaną wyświetlone obok informacji o płynności ruchu i planowanej długości podróży. Ich lokalizacja wskazywana jest także w trybie nawigacji. Gdy kierowca będzie zbliżał się do fotoradaru, na ekranie wyświetli się pomarańczowa ikonka przypominająca o jego obecności, a aplikacja dodatkowo pokaże powiadomienie.

Baza punktów pomiaru prędkości w Mapach Google obejmuje na razie tylko niektóre punkty na mapie Polski, na przykład Warszawę i okolice. Kolejne miejsca zostaną prawdopodobnie dodane w ciągu kilku następnych tygodni. Również niektórzy użytkownicy mogą mieć początkowo problemy ze skorzystaniem z nowej funkcji. Mapy Google to nie jedyna aplikacja, która wskazuje miejsca położenia fotoradarów – wielu użytkowników korzysta z programu Yanosik, który poza informacjami o stałych punktach pomiaru dostarcza także informacji o policyjnych kontrolach. Czy Mapy Google kiedykolwiek wzbogacą się o tę funkcję?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowy głos polskich Map Google

Newsy

Mapy Google pokażą miejsca dostępne dla osób na wózku

Newsy

Mapy Google z udoskonalonym wyszukiwaniem ładowarek do aut

Newsy

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!