Połącz się z nami

Technologie

Jony Ive odchodzi z Apple

Planuje założyć własną firmę.

Opublikowane

dnia

Apple zdobyło grono wiernych klientów między innymi dzięki eleganckiemu designowi ich produktów – o wizualny aspekt firma dbała także w czasach, gdy żadni inni producenci o nim nie myśleli. Teraz jeden z najbardziej wpływowych projektantów Apple, Jony Ive, postanowił odejść do własnej firmy.

Jony Ive dołączył do Apple w 1992 roku i po pięciu latach objął stanowisko głównego projektanta. Był on odpowiedzialny zarówno za klasyki Apple, na przykład iMaca G3 z 1998 roku (tego ze zwężającą się, przezroczystą obudową) czy iPoda i iPoda Mini, jak również popularne dziś gadżety: wszystkie generacje Apple Watcha, iPhone’a i iPada. Brał on również udział w projektowaniu Apple Park, nowej siedziby producenta w Cupertino.

Po prawie 30 latach pracy projektant zdecydował się jednak na odejście z Apple i założenie własnego biura projektowego LoveFrom – Ive opowiada, że nazwa ta została zainspirowana jednym z wystąpień Steve’a Jobsa, w którym mówił on o tym, jak ważne jest tworzenie sprzętu z sercem.

Z końcem roku projektant przestanie oficjalnie być członkiem firmy. Czy oznacza to koniec najbardziej wyjątkowej ery we wzornictwie Apple? Nie do końca; chociaż Ive opuszcza giganta z Cupertino, wcale nie kończy z nim współpracy. Pierwszym klientem LoveFrom ma być bowiem Apple, a pierwsze projekty dla nich powstaną już w 2020 roku. Miejsce projektanta przejmą natomiast Evans Hankey (obecnie odpowiedzialny za zespół projektowania użytkowego) i pracujący w dziale interfejsu i wprowadzania danych Alan Dye.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne