Połącz się z nami

Technologie

Jony Ive odchodzi z Apple

Planuje założyć własną firmę.

Opublikowane

dnia

Apple zdobyło grono wiernych klientów między innymi dzięki eleganckiemu designowi ich produktów – o wizualny aspekt firma dbała także w czasach, gdy żadni inni producenci o nim nie myśleli. Teraz jeden z najbardziej wpływowych projektantów Apple, Jony Ive, postanowił odejść do własnej firmy.

Jony Ive dołączył do Apple w 1992 roku i po pięciu latach objął stanowisko głównego projektanta. Był on odpowiedzialny zarówno za klasyki Apple, na przykład iMaca G3 z 1998 roku (tego ze zwężającą się, przezroczystą obudową) czy iPoda i iPoda Mini, jak również popularne dziś gadżety: wszystkie generacje Apple Watcha, iPhone’a i iPada. Brał on również udział w projektowaniu Apple Park, nowej siedziby producenta w Cupertino.

Po prawie 30 latach pracy projektant zdecydował się jednak na odejście z Apple i założenie własnego biura projektowego LoveFrom – Ive opowiada, że nazwa ta została zainspirowana jednym z wystąpień Steve’a Jobsa, w którym mówił on o tym, jak ważne jest tworzenie sprzętu z sercem.

Z końcem roku projektant przestanie oficjalnie być członkiem firmy. Czy oznacza to koniec najbardziej wyjątkowej ery we wzornictwie Apple? Nie do końca; chociaż Ive opuszcza giganta z Cupertino, wcale nie kończy z nim współpracy. Pierwszym klientem LoveFrom ma być bowiem Apple, a pierwsze projekty dla nich powstaną już w 2020 roku. Miejsce projektanta przejmą natomiast Evans Hankey (obecnie odpowiedzialny za zespół projektowania użytkowego) i pracujący w dziale interfejsu i wprowadzania danych Alan Dye.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne