Połącz się z nami

Technologie

Mapy Google z nowymi funkcjami dla transportu publicznego

Przewidzą, o ile opóźniony będzie autobus, i jaki tłok w nim panuje.

Opublikowane

dnia

Ścisk, jaki panuje czasami w środkach komunikacji miejskiej, bywa nie do wytrzymania. Google chce pomóc użytkownikom w unikaniu zatłoczonych autobusów i tramwajów poprzez nową funkcję śledzenia transportu publicznego.

Poruszający się komunikacją miejską pasażerowie już wkrótce dostaną nowe narzędzie do planowania codziennych dojazdów. Po wybraniu żądanego środka transportu Mapy Google wskażą im, o ile jest on spóźniony, i czy panuje w nim tłok. Dane dotyczące opóźnień zostaną pobrane bezpośrednio z lokalnych systemów informacyjnych i będą zawierały informacje o niespodziewanych zdarzeniach, które mają wpływ na czas i płynność jazdy. O opóźnieniach będą mogli być powiadamiani także kierowcy autobusu.

Informacje dotyczące tłoku będą natomiast oparte o te same algorytmy, które Google wykorzystuje do przewidzenia ruchu na przykład w restauracjach czy sklepach. Część informacji o wygodzie podróżowania zostanie dostarczona przez pasażerów, którzy po wyjściu ze środka transportu otrzymają krótką ankietę na temat ostatniego przejazdu.

System przewidywania opóźnień i ścisku zostanie uruchomiony w 200 miastach na całym świecie. Niestety, nie znalazło się wśród nich żadne miasto z Polski – nie wiadomo, kiedy nowa opcja trafi na nasze telefony. Ostatnio rodzime Mapy Google wzbogaciły się w kilka nowych narzędzi dla kierowców, więc może czas także na coś dla osób korzystających z komunikacji miejskiej?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne