Połącz się z nami

Technologie

Mapy Google z nowymi funkcjami dla transportu publicznego

Przewidzą, o ile opóźniony będzie autobus, i jaki tłok w nim panuje.

Opublikowane

dnia

Ścisk, jaki panuje czasami w środkach komunikacji miejskiej, bywa nie do wytrzymania. Google chce pomóc użytkownikom w unikaniu zatłoczonych autobusów i tramwajów poprzez nową funkcję śledzenia transportu publicznego.

Poruszający się komunikacją miejską pasażerowie już wkrótce dostaną nowe narzędzie do planowania codziennych dojazdów. Po wybraniu żądanego środka transportu Mapy Google wskażą im, o ile jest on spóźniony, i czy panuje w nim tłok. Dane dotyczące opóźnień zostaną pobrane bezpośrednio z lokalnych systemów informacyjnych i będą zawierały informacje o niespodziewanych zdarzeniach, które mają wpływ na czas i płynność jazdy. O opóźnieniach będą mogli być powiadamiani także kierowcy autobusu.

Informacje dotyczące tłoku będą natomiast oparte o te same algorytmy, które Google wykorzystuje do przewidzenia ruchu na przykład w restauracjach czy sklepach. Część informacji o wygodzie podróżowania zostanie dostarczona przez pasażerów, którzy po wyjściu ze środka transportu otrzymają krótką ankietę na temat ostatniego przejazdu.

System przewidywania opóźnień i ścisku zostanie uruchomiony w 200 miastach na całym świecie. Niestety, nie znalazło się wśród nich żadne miasto z Polski – nie wiadomo, kiedy nowa opcja trafi na nasze telefony. Ostatnio rodzime Mapy Google wzbogaciły się w kilka nowych narzędzi dla kierowców, więc może czas także na coś dla osób korzystających z komunikacji miejskiej?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne