Połącz się z nami

Newsy

Mapy Google z nowymi funkcjami dla transportu publicznego

Przewidzą, o ile opóźniony będzie autobus, i jaki tłok w nim panuje.

Ścisk, jaki panuje czasami w środkach komunikacji miejskiej, bywa nie do wytrzymania. Google chce pomóc użytkownikom w unikaniu zatłoczonych autobusów i tramwajów poprzez nową funkcję śledzenia transportu publicznego.

Poruszający się komunikacją miejską pasażerowie już wkrótce dostaną nowe narzędzie do planowania codziennych dojazdów. Po wybraniu żądanego środka transportu Mapy Google wskażą im, o ile jest on spóźniony, i czy panuje w nim tłok. Dane dotyczące opóźnień zostaną pobrane bezpośrednio z lokalnych systemów informacyjnych i będą zawierały informacje o niespodziewanych zdarzeniach, które mają wpływ na czas i płynność jazdy. O opóźnieniach będą mogli być powiadamiani także kierowcy autobusu.

Informacje dotyczące tłoku będą natomiast oparte o te same algorytmy, które Google wykorzystuje do przewidzenia ruchu na przykład w restauracjach czy sklepach. Część informacji o wygodzie podróżowania zostanie dostarczona przez pasażerów, którzy po wyjściu ze środka transportu otrzymają krótką ankietę na temat ostatniego przejazdu.

System przewidywania opóźnień i ścisku zostanie uruchomiony w 200 miastach na całym świecie. Niestety, nie znalazło się wśród nich żadne miasto z Polski – nie wiadomo, kiedy nowa opcja trafi na nasze telefony. Ostatnio rodzime Mapy Google wzbogaciły się w kilka nowych narzędzi dla kierowców, więc może czas także na coś dla osób korzystających z komunikacji miejskiej?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Android ze wsparciem dla klawiatury Braille’a

Newsy

WhatsApp ogranicza możliwość wielokrotnego przekazywania wiadomości

Newsy

Facebook Messenger w wersji desktopowej

Newsy

Google świętuje 15 urodziny Map

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!