Połącz się z nami

Newsy

INFOR Biznes przejął serwis Dziennik Internautów

Opublikowane

dnia

INFOR Biznes objął większościowy pakiet udziałów w Dzienniku Internautów – spółce prowadzącej jeden z najstarszych serwisów w sieci poświęcony branży internetowej. Transakcja jest efektem konsekwentnej strategii INFOR Biznes zakładającej poszerzanie portfolio marek internetowych i budowanie przewagi konkurencyjnej w sieci.

Dziennik Internautów (DI.com.pl), to portal o tematyce z obszaru biznesu internetowego, telekomunikacji i nowych technologii. Serwis uruchomiony został w 1998 roku, na początku jako niekomercyjny magazyn internetowy, a od 2001 roku jako serwis informacyjny. DI jest obecnie jednym z najstarszych polskich portali informacyjnych online i plasuje się w czołówce najpoczytniejszych polskich witryn zajmujących się tematyką Internetu w życiu i biznesie. Według ostatniego badania Megapanel (wrzesień 2009) serwis odwiedza miesięcznie 320 tys. użytkowników (tzw. real users).

Cechą wyróżniającą Dziennik Internautów są działy „Interwencje”, w którym poruszane są sprawy zgłaszane przez internautów oraz „Listy Czytelników”, w którym czytelnicy DI mają możliwość nagłośnienia swoich problemów. DI należy do uznanych i często cytowanych źródeł w mediach. Wiadomości DI obecne są m.in. w portalach Gazeta.pl, Onet.pl, Money.pl. Do grona partnerów DI w listopadzie dołączył portal Nasza-Klasa.pl, którego dział „Bezpieczeństwo” został objęty patronatem medialnym Dziennika Internautów.

„Dziennik Internautów jest przykładem możliwości jakie daje internet młodym, zdolnym przedsiębiorcom, którzy z powodzeniem mogą osiągać sukcesy na rynku wydawców online.

Celem inwestycji w Dziennik Internatów jest budowanie zasięgu INFOR Biznes oraz rozwój naszej oferty kontentowej i reklamowej. Zamierzamy utrzymywać i budować rozpoznawalną markę DI na polskim rynku internetowym oraz wykorzystać kompetencje założycieli w obszarze tworzenia treści i budowania społeczności wokół tematyki rynku internetowego” – Rafał Staszkiewicz dyrektor Biura Inwestycji i Rozwoju INFOR Biznes.

„Dołączając do silnej grupy INFOR PL liczymy na synergię w najważniejszych dla nas obszarach – redakcyjnym oraz sprzedażowym (reklama i usługi). Wierzymy, że nowy partner pozytywnie wpłynie także na wzrost naszego zasięgu oraz umacnianie marki DI na polskim rynku internetowym”. – Piotr Cygan, współzałożyciel, prezes zarządu Dziennika Internautów.

Udziały w DI.com zostały przez INFOR Biznes odkupione od funduszu Venture Incubator z Wrocławia oraz jego założycieli.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne