Połącz się z nami

Technologie

IFA 2019: Pierwszy smartwatch od Pumy

Sportowy zegarek dla biegaczy z Wear OS.

Opublikowane

dnia

Firmy produkujące odzież coraz częściej decydują się na produkcję markowych, inteligentnych gadżetów. Za trendem tym podążyła także Puma, która na targach IFA 2019 zaprezentowała swój pierwszy smartwatch.

Zegarek jest efektem współpracy Pumy i producenta smartwatchy Fossil Group. Otrzymał on obudowę o średnicy 44 mm i 1,19-calowy ekran AMOLED w technologii always-on, a także ciekawe „wnętrzności”: zoptymalizowany pod względem wydajności energetycznej procesor Snapdragon Wear 3100, 4 GB pamięci wewnętrznej i 512 MB RAM. Urządzenie ma być w pełni wodoodporne.

Smartwatch przeznaczony jest przede wszystkim dla biegaczy: ma on moduł GPS, kilka trybów treningowych i śledzenie zmian pogody. Urządzenie działa na Wear OS, co oznacza, że do dyspozycji użytkownika zostaną oddane także dobrze znane funkcje: monitorowanie pracy serca, licznik kroków, wykrywanie aktywności fizycznej, płatności NFC oraz obsługa Asystenta Google i Spotify.

Puma twierdzi, że bateria zegarka wystarczy na ponad 24 godziny pracy; producent nie podał, jak długo może pracować on w trybie GPS. Sprzęt trafi do sklepów już w listopadzie; wstępnie został on wyceniony na 275 USD (ok. 1 080 PLN). Będzie on dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarno-szarej, biało-różowej i żółto-czarnej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne