Połącz się z nami

Technologie

IFA 2019: nowe soundbary i głośniki JBL

Z powodzeniem zastąpią inteligentne głośniki Google Home.

Opublikowane

dnia

Na targach IFA nie mogło oczywiście zabraknąć dobrze znanych producentów audio. W tym roku JBL przyjechał na nie z mocnymi propozycjami – inteligentnymi głośnikami, soundbarami i przenośnym sprzętem.

Wśród zaprezentowanego sprzętu znalazły się aż trzy soundbary. JBL Bar 5.1 Surround to najnowszy flagowiec marki, zapewniający dźwięk o łącznej mocy 550 W. Dzięki zastosowaniu technologii MultiBeam umożliwia on uzyskanie dźwięku przestrzennego bez konieczności podłączania tylnych głośników. Urządzenie obsługuje Chromecasta i Apple AirPlay 2, a na dodatek jest kompatybilne z Dolby Vision. Został on wyceniony na 500 USD (ok. 1 970 PLN).

JBL Bar 2.1 Deep Bass to bardziej kompaktowe rozwiązanie o łącznej mocy 300 W i obsłudze MultiBeam. Zostało ono wyposażone w moduł Bluetooth i kosztuje 300 USD (ok. 1 180 PLN). Najprostszy soundbar z serii, JBL Bar 2.0 All-in-One, to jedyny sprzęt bez dedykowanego subwoofera. Generuje on moc 80 W i posiada łączność Bluetooth. Jest wyceniony na 180 USD (710 PLN).

Miłośnicy wirtualnych asystentów powinni zwrócić uwagę na JBL Link Music i Link Portable – głośniki z obsługą Asystenta Google. Oprócz możliwości głosowego sterowania otrzymały one także wsparcie dla Chromecasta i Apple AirPlay 2. Link Music kosztuje 100 USD (ok 400 PLN), a większy, bezprzewodowy i wodoodporny Link Portable – 150 USD (ok. 590 PLN). Trafią one do sklepów jesienią tego roku. JBL zaprezentowało także nową wersję imprezowego Pulse 4, który może odtwarzać efekty świetlne nawet bez muzyki. Jego bateria starcza na 12 godzin pracy. Głośnik trafi do sklepów na jesieni w cenie 200 USD (ok. 790 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne