Połącz się z nami

Newsy

HTC zapowiada Exodus – telefon w technologii blockchain

Dostępny na rynku w trzecim kwartale 2018 roku.

Opublikowane

dnia

Technologia blockchain to podstawa najpopularniejszych kryptowalut, w tym Bitcoina i Ethereum. Zapewnia ona dodatkowe bezpieczeństwo transakcji i ochronę przed zewnętrzną ingerencją w zgromadzone środki. Na bazie blockchain powstają także urządzenia, w tym zapowiedziany smartfon HTC Exodus.

Na czym będzie polegał blockchainowy telefon? Głównym założeniem przyświecającym projektantom HTC Exodus jest decentralizacja aplikacji. Większość usług, z których korzystamy na telefonach, w pewnym stopniu oparta jest na dostępie do chmury danych. Przechowywane są w niej wszystkie funkcje programu i dane użytkowników. Zdecentralizowane aplikacje nie posiadają połączenia z jednym konkretnym serwerem, a informacje przechowywane są w połączonych ze sobą blokach. To właśnie te połączenia służą do walidacji przeprowadzanych operacji. HTC Exodus będzie mógł współpracować z decentralizowanymi aplikacjami, a także będzie wyposażony w tzw. zimny portfel. Umożliwia on przechowywanie kryptowalut i kluczy transakcyjnych bez dostępu do sieci oraz odzyskiwanie straconych kluczy.

Ciekawym dodatkiem do HTC Exodus ma być również opisywana na naszych łamach gra blockchainowa CryptoKitties. Pozwala ona na naukę obracania kryptowalutami w przyjaznej dla użytkownika formie polegającej na zbieraniu i rozmnażaniu komiksowych kotów. HTC zapowiada, że to pierwsza z wielu gier w tej technologii, które trafią na Exodusa. Posiadacze HTC U12+ również będą mogli zainstalować tę aplikację i spróbować swoich sił w hodowli wirtualnych zwierzaków.

Specyfikacja HTC Exodus nie została jeszcze podana, ale wiadomo, że cena telefonu kształtowała się będzie w okolicach 1 000 USD (ok. 3 700 PLN) – dokładną kwotę poznamy pod koniec sierpnia. Możemy jednak przypuszczać, że w tej cenie dostaniemy urządzenie o możliwościach i wydajności flagowca. Smartfon można rezerwować przez oficjalną stronę producenta. HTC nie jest jedyną marką rozwijającą technologię blockchain. Do sieci trafiły również informacje na temat telefonu Sirin Labs Finney wyposażonego w portfel kryptowalut z osobnym wyświetlaczem.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne