Połącz się z nami

Newsy

HTC oficjalnie prezentuje Vive Cosmos

Pecetowy headset z wewnętrznym śledzeniem ruchów.

Opublikowane

dnia

Mimo dodatkowych czynności, jakie trzeba było wykonać, by w ogóle zagrać w jakiekolwiek tytuły VR, HTC Vive i Vive Pro cieszą się sporą popularnością wśród graczy. Ich następca, Vive Cosmos, jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkowników niż poprzednie headsety.

W przeciwieństwie do Vive i Vive Pro, Vive Cosmos nie potrzebuje zewnętrznych czujników, które umożliwiają określenie pozycji użytkownika w przestrzeni – cały tracking umieszczony jest wewnątrz headsetu. Zwiększa to komfort użytkowania urządzenia, ponieważ nie trzeba uprzednio przygotowywać pola zabawy. Nowością są również większe wyświetlacze, tym razem oferujące rozdzielczość 1700 x 1440 na jedno oko i odświeżanie 90 Hz, z pikselami skonstruowanymi w sposób eliminujący efekt separacji kolorów. W paski na głowę wbudowane zostały fabryczne słuchawki, które można zastąpić własnym modelem. Jednocześnie sprzęt ułatwia powrót do rzeczywistości: nie trzeba zdejmować całej konstrukcji z głowy, wystarczy jedynie odchylić gogle do góry.

Aby skorzystać z Vive Cosmos, trzeba podłączyć headset do komputera, HTC zapowiada jednak, że w przyszłości będzie można grać również bezprzewodowo. Umożliwi to przejściówka pozwalająca na podłączenie dostępnych na rynku adapterów Vive Wireless Adapters. Osoby posiadające kompatybilne z Vive i Vive Pro stacje śledzące ruch będą mogły natomiast dodać do headsetu specjalny moduł pozwalający na korzystanie z zewnętrznych trackerów. HTC Vive Cosmos trafi do sklepów na początku października w cenie 700 USD (ok. 2 760 PLN), ale w polskiej dystrybucji cena ta na pewno będzie znacznie wyższa. Sprzęt dostępny jest już w przedsprzedaży.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Test rakietowego systemu ratunkowego Crew Dragon zakończony sukcesem

Pierwsze loty załogowe jeszcze w tym roku.

Opublikowane

dnia

SpaceX wchodzi w ostateczną fazę prac nad kapsułą Crew Dragon. Przeprowadzony w niedzielę test rakietowego systemu ratunkowego dowiódł, że procedury bezpieczeństwa pojazdu są dopracowane, co oznacza jego gotowość na załogowe loty.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Alphabet osiągnął wartość biliona dolarów

To czwarta amerykańska firma, której się to udało.

Opublikowane

dnia

Czwartkowe zamknięcie rynków okazało się przełomowe dla Alphabetu, spółki-matki Google. Okazało się, że zamknęła ona dzień z wynikiem przekraczającym bilion dolarów. Przedtem sztuka ta udała się tylko kompaniom petrochemicznym i trzem innym gigantom technologicznym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne