Połącz się z nami

Technologie

HTC oficjalnie prezentuje Vive Cosmos

Pecetowy headset z wewnętrznym śledzeniem ruchów.

Opublikowane

dnia

Mimo dodatkowych czynności, jakie trzeba było wykonać, by w ogóle zagrać w jakiekolwiek tytuły VR, HTC Vive i Vive Pro cieszą się sporą popularnością wśród graczy. Ich następca, Vive Cosmos, jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkowników niż poprzednie headsety.

W przeciwieństwie do Vive i Vive Pro, Vive Cosmos nie potrzebuje zewnętrznych czujników, które umożliwiają określenie pozycji użytkownika w przestrzeni – cały tracking umieszczony jest wewnątrz headsetu. Zwiększa to komfort użytkowania urządzenia, ponieważ nie trzeba uprzednio przygotowywać pola zabawy. Nowością są również większe wyświetlacze, tym razem oferujące rozdzielczość 1700 x 1440 na jedno oko i odświeżanie 90 Hz, z pikselami skonstruowanymi w sposób eliminujący efekt separacji kolorów. W paski na głowę wbudowane zostały fabryczne słuchawki, które można zastąpić własnym modelem. Jednocześnie sprzęt ułatwia powrót do rzeczywistości: nie trzeba zdejmować całej konstrukcji z głowy, wystarczy jedynie odchylić gogle do góry.

Aby skorzystać z Vive Cosmos, trzeba podłączyć headset do komputera, HTC zapowiada jednak, że w przyszłości będzie można grać również bezprzewodowo. Umożliwi to przejściówka pozwalająca na podłączenie dostępnych na rynku adapterów Vive Wireless Adapters. Osoby posiadające kompatybilne z Vive i Vive Pro stacje śledzące ruch będą mogły natomiast dodać do headsetu specjalny moduł pozwalający na korzystanie z zewnętrznych trackerów. HTC Vive Cosmos trafi do sklepów na początku października w cenie 700 USD (ok. 2 760 PLN), ale w polskiej dystrybucji cena ta na pewno będzie znacznie wyższa. Sprzęt dostępny jest już w przedsprzedaży.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne