Połącz się z nami

Technologie

HTC oficjalnie prezentuje Vive Cosmos

Pecetowy headset z wewnętrznym śledzeniem ruchów.

Opublikowane

dnia

Mimo dodatkowych czynności, jakie trzeba było wykonać, by w ogóle zagrać w jakiekolwiek tytuły VR, HTC Vive i Vive Pro cieszą się sporą popularnością wśród graczy. Ich następca, Vive Cosmos, jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkowników niż poprzednie headsety.

W przeciwieństwie do Vive i Vive Pro, Vive Cosmos nie potrzebuje zewnętrznych czujników, które umożliwiają określenie pozycji użytkownika w przestrzeni – cały tracking umieszczony jest wewnątrz headsetu. Zwiększa to komfort użytkowania urządzenia, ponieważ nie trzeba uprzednio przygotowywać pola zabawy. Nowością są również większe wyświetlacze, tym razem oferujące rozdzielczość 1700 x 1440 na jedno oko i odświeżanie 90 Hz, z pikselami skonstruowanymi w sposób eliminujący efekt separacji kolorów. W paski na głowę wbudowane zostały fabryczne słuchawki, które można zastąpić własnym modelem. Jednocześnie sprzęt ułatwia powrót do rzeczywistości: nie trzeba zdejmować całej konstrukcji z głowy, wystarczy jedynie odchylić gogle do góry.

Aby skorzystać z Vive Cosmos, trzeba podłączyć headset do komputera, HTC zapowiada jednak, że w przyszłości będzie można grać również bezprzewodowo. Umożliwi to przejściówka pozwalająca na podłączenie dostępnych na rynku adapterów Vive Wireless Adapters. Osoby posiadające kompatybilne z Vive i Vive Pro stacje śledzące ruch będą mogły natomiast dodać do headsetu specjalny moduł pozwalający na korzystanie z zewnętrznych trackerów. HTC Vive Cosmos trafi do sklepów na początku października w cenie 700 USD (ok. 2 760 PLN), ale w polskiej dystrybucji cena ta na pewno będzie znacznie wyższa. Sprzęt dostępny jest już w przedsprzedaży.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne