Połącz się z nami

Newsy

HTC i McLaren prezentują specjalną edycję Vive Pro

W zestawie headset, komplet akcesoriów i dwie unikatowe gry VR.

Oprócz jednego z najlepszych zespołów Formuły 1, McLaren ma także swoją dywizję e-sportową Shadow Project, którą rozwija wspólnie z HTC. Owocem tej współpracy jest headset HTC Vive Pro w kolorach zespołu, na szczęście dostępny także dla zwykłych konsumentów.

Współpraca pomiędzy HTC a McLarenem rozpoczęła się w maju, ale przez długi czas obydwaj partnerzy milczeli na temat projektów. Dopiero podczas inauguracji trwających obecnie zawodów Formuły 1 Grand Prix Abu Zabi poznaliśmy ich pierwszy wspólny produkt – specjalną edycję HTC Vive Pro w kolorach teamu F1. Headset HTC używany jest przez e-sportową drużynę McLarena, ale nie zdziwi nas, jeśli od tej pory jej członkowie będą korzystali z edycji specjalnej – w końcu to własne barwy.

Zestaw Vive Pro McLaren Edition będzie dostępny również w regularnej sprzedaży. Wraz z headsetem i kontrolerami użytkownik otrzyma dostęp do dwóch ekskluzywnych gier VR. Pierwszą z nich jest symulator wyścigów Formuły 1 rFactor 2 McLaren Edition, a drugą – McLaren Garage VR Experience, w której wcielamy się w jednego z mechaników obsługującego auto podczas zjazdu do pitstopu. Do tej pory obydwa tytuły były dostępne jedynie dla subskrybentów usługi Viveport. Zestaw kosztuje 1 550 USD (ok. 5 850 PLN), a ilość sztuk jest ograniczona.

McLaren mocno angażuje się w wirtualne wyścigi. W ubiegłym roku zespół zorganizował ogólnoświatowy konkurs e-sportowy World’s Fastest Gamer, którego zwycięzca, Rudy van Buren, otrzymał roczny kontrakt jako kierowca testowy w drużynie. Własny team e-sportowy założył również jeżdżący dla zespołu Fernando Alonso. Kierowca planuje odejść z zawodów Formuły 1 po tym sezonie, ale niewykluczone, że zobaczymy go jeszcze w rozgrywkach e-sportowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

LEGO prezentuje model Lamborghini Sián FKP 37

Newsy

XRSpace Mova – headset VR z modemem 5G

Newsy

TEST: Nextbase 322GW

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!