Połącz się z nami

Newsy

HTC i McLaren prezentują specjalną edycję Vive Pro

W zestawie headset, komplet akcesoriów i dwie unikatowe gry VR.

Opublikowane

dnia

Oprócz jednego z najlepszych zespołów Formuły 1, McLaren ma także swoją dywizję e-sportową Shadow Project, którą rozwija wspólnie z HTC. Owocem tej współpracy jest headset HTC Vive Pro w kolorach zespołu, na szczęście dostępny także dla zwykłych konsumentów.

Współpraca pomiędzy HTC a McLarenem rozpoczęła się w maju, ale przez długi czas obydwaj partnerzy milczeli na temat projektów. Dopiero podczas inauguracji trwających obecnie zawodów Formuły 1 Grand Prix Abu Zabi poznaliśmy ich pierwszy wspólny produkt – specjalną edycję HTC Vive Pro w kolorach teamu F1. Headset HTC używany jest przez e-sportową drużynę McLarena, ale nie zdziwi nas, jeśli od tej pory jej członkowie będą korzystali z edycji specjalnej – w końcu to własne barwy.

Zestaw Vive Pro McLaren Edition będzie dostępny również w regularnej sprzedaży. Wraz z headsetem i kontrolerami użytkownik otrzyma dostęp do dwóch ekskluzywnych gier VR. Pierwszą z nich jest symulator wyścigów Formuły 1 rFactor 2 McLaren Edition, a drugą – McLaren Garage VR Experience, w której wcielamy się w jednego z mechaników obsługującego auto podczas zjazdu do pitstopu. Do tej pory obydwa tytuły były dostępne jedynie dla subskrybentów usługi Viveport. Zestaw kosztuje 1 550 USD (ok. 5 850 PLN), a ilość sztuk jest ograniczona.

McLaren mocno angażuje się w wirtualne wyścigi. W ubiegłym roku zespół zorganizował ogólnoświatowy konkurs e-sportowy World’s Fastest Gamer, którego zwycięzca, Rudy van Buren, otrzymał roczny kontrakt jako kierowca testowy w drużynie. Własny team e-sportowy założył również jeżdżący dla zespołu Fernando Alonso. Kierowca planuje odejść z zawodów Formuły 1 po tym sezonie, ale niewykluczone, że zobaczymy go jeszcze w rozgrywkach e-sportowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne