Połącz się z nami

Newsy

Google wprowadza w UE politykę w sprawie ogłoszeń wyborczych

Ważny ruch przed wyborami do Europarlamentu.

Opublikowane

dnia

Dwa miesiące temu Google, Facebook i Twitter podpisały porozumienie o walce z fałszywymi wiadomościami w państwach Unii Europejskiej. Teraz, na kilka miesięcy przed najważniejszymi wspólnotowymi wyborami, przeglądarkowy gigant wciela jego postanowienia w życie.

Google wprowadza nową politykę publikowania ogłoszeń wyborczych. Aby kupić ogłoszenia Google Ad, partie i kandydaci będą musieli przejść kilkuetapowy proces weryfikacji. Procedura rozpocznie się wypełnieniem stosownego formularza, a w jej dalszych etapach reklamodawcy będą musieli przedstawić dowody potwierdzające ich tożsamość i powiązanie z konkretnym komitetem wyborczym, a także ujawnić źródło finansowania kampanii. Wykupienie ogłoszeń będzie jednoznaczne ze zgodą na pojawienie się w Europejskim Raporcie Transparentności Ogłoszeń Wyborczych, który zostanie uzupełniony o otwartą bazę danych wszystkich reklamodawców i kwot, jakie wydali oni na kampanię.

Działania Google nie zapobiegną całkowitemu rozpowszechnianiu się fałszywej propagandy wyborczej, ale pozwolą uniknąć podszywania się osób trzecich pod partie i kandydatów. Polityka transparentnych ogłoszeń to nie zupełnie nowa inicjatywa, ale po raz pierwszy trafi ona na nasz kontynent – pierwszy raz Google wykorzystało ją w tegorocznych wyborach środka kadencji w Stanach Zjednoczonych. Do walki z fałszywymi informacjami stanie również Facebook, który zastosował podobną procedurę weryfikacji podczas tegorocznych wyborów w USA, Wielkiej Brytanii i Brazylii. Czy zaproponowane środki bezpieczeństwa sprawdzą się w praktyce? Zobaczymy już na wiosnę przyszłego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne