Połącz się z nami

Newsy

Google wprowadza w UE politykę w sprawie ogłoszeń wyborczych

Ważny ruch przed wyborami do Europarlamentu.

Opublikowane

dnia

Dwa miesiące temu Google, Facebook i Twitter podpisały porozumienie o walce z fałszywymi wiadomościami w państwach Unii Europejskiej. Teraz, na kilka miesięcy przed najważniejszymi wspólnotowymi wyborami, przeglądarkowy gigant wciela jego postanowienia w życie.

Google wprowadza nową politykę publikowania ogłoszeń wyborczych. Aby kupić ogłoszenia Google Ad, partie i kandydaci będą musieli przejść kilkuetapowy proces weryfikacji. Procedura rozpocznie się wypełnieniem stosownego formularza, a w jej dalszych etapach reklamodawcy będą musieli przedstawić dowody potwierdzające ich tożsamość i powiązanie z konkretnym komitetem wyborczym, a także ujawnić źródło finansowania kampanii. Wykupienie ogłoszeń będzie jednoznaczne ze zgodą na pojawienie się w Europejskim Raporcie Transparentności Ogłoszeń Wyborczych, który zostanie uzupełniony o otwartą bazę danych wszystkich reklamodawców i kwot, jakie wydali oni na kampanię.

Działania Google nie zapobiegną całkowitemu rozpowszechnianiu się fałszywej propagandy wyborczej, ale pozwolą uniknąć podszywania się osób trzecich pod partie i kandydatów. Polityka transparentnych ogłoszeń to nie zupełnie nowa inicjatywa, ale po raz pierwszy trafi ona na nasz kontynent – pierwszy raz Google wykorzystało ją w tegorocznych wyborach środka kadencji w Stanach Zjednoczonych. Do walki z fałszywymi informacjami stanie również Facebook, który zastosował podobną procedurę weryfikacji podczas tegorocznych wyborów w USA, Wielkiej Brytanii i Brazylii. Czy zaproponowane środki bezpieczeństwa sprawdzą się w praktyce? Zobaczymy już na wiosnę przyszłego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne