Połącz się z nami

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

Laptop otrzymał superlekką obudowę ze stopu magnezowego i plastiku z recyklingu, dzięki której waży mniej niż kilogram. Jego ekran to 13,3-calowa matryca dotykowa 1080p lub 4K osadzona na zawiasie 360 stopni – można pisać po niej za pomocą kompatybilnego stylusa. W najwyższej konfiguracji wewnątrz pracuje procesor Intel Core i7-8565U, 16 GB LPDDR3 RAM, zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 620 oraz dysk SSD o maksymalnej pojemności 2 TB. Podstawowa bateria starcza na 16,5 godzin pracy, ale producent oferuje także wersję z pojemniejszym akumulatorem 38 Wh, który ma oferować ponad 24 godziny ciągłego korzystania z urządzenia.

Sprzęt jest kompatybilny z Wi-Fi 6 i 4G LTE, a ponadto posiada porty USB-A, Thunderbolt 3, HDMI, minijacka 3,5 mm oraz zabezpieczenie typu Kensington lock. Elite Dragonfly stawia na bezpieczeństwo i prywatność użytkownika – do jego dyspozycji oddane zostało uwierzytelnianie za pomocą odcisku palca i Windows Hello, a kamerka internetowa ma wbudowaną zaślepkę. Jeden z dostępnych ekranów, matryca 1080p o jasności 1000 nitów, otrzymał także wsparcie dla technologii Sure View, która ogranicza kąty widzenia ekranu w taki sposób, by jego zawartość była widoczna tylko dla użytkownika. Laptop trafi do sklepów w listopadzie. Jego polska cena pozostaje na razie nieznane.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne