Połącz się z nami

Newsy

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

Twitter rozpoczął testy usługi pozwalającej na śledzenie konkretnych tematów. Ma to być tak proste, jak śledzenie konkretnego konta, ale oparte na zupełnie innych zasadach. Za dobór tweetów do tematu odpowiedzialna będzie sztuczna inteligencja, przeszukująca zbiór opublikowanych na portalu społecznościowym postów pod kątem słów kluczowych, a następnie wybierająca te najważniejsze i najbardziej aktualne.

Początkowo tematy będą ograniczone do drużyn, dyscyplin i wydarzeń sportowych – jeśli zaczniemy śledzić jeden z nich, zobaczymy w nim automatycznie wygenerowaną mieszankę tweetów informacyjnych i opiniotwórczych opublikowanych przez źródła oficjalne, sportowców i fanów. Jeśli funkcja spotka się z zainteresowaniem użytkowników, Twitter ma zamiar dodać także obsługę innych dziedzin – dyskusji na temat seriali, polityki czy odkryć naukowych. Wybrany temat będzie można również „wyciszyć”, co pozwoli na przykład uniknąć spoilerów z ostatniego odcinka serialu.

Na chwilę obecną funkcja została wprowadzona jedynie w aplikacji na Androida i ograniczona jest do stosunkowo niewielkiego grona użytkowników. Oprócz możliwości śledzenia wybranych tematów otrzymali oni możliwość ich personalizacji, na przykład poprzez dodanie do nich konkretnych hasztagów lub kont. Testowana jest także funkcja tymczasowego wyciszania notyfikacji z Twittera – można je wyłączyć na jedną, trzy lub dwanaście godzin.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Twitter wprowadza wiadomości audio

Newsy

Snapchat odświeża wygląd aplikacji

Newsy

Facebook dodaje narzędzie do kasowania starej zawartości

Newsy

Facebook CatchUp – aplikacja do połączeń głosowych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!