Połącz się z nami

Newsy

Google wprowadzi śledzące reklamy – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Opublikowane

dnia

Opera chciałaby dodać swoją przeglądarkę do iPhone App Store, reklamy Google będą podążać za internautą, a znany hacker nie chce ujawnić znalezionych luk.

Były {link_wew 5749}reklamy{/link_wew} kontekstowe (po polsku: związane z tematyką strony). Były targetowane behawioralnie (dopasowane do gustów internauty). Teraz czas na remarketing, czyli reklamy podążające za użytkownikiem po całej sieci.

Oczywiście potrzebna jest do tego współpraca między setkami witryn, które odwiedza każdy z nas. Tak się jednak składa, że znamy firmę, która współpracuje z milionami małych wydawców…

Remarketing to oczywiście pomysł Google’a.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że niepozorne informacje, takie jak ulubione strony i wyszukiwane frazy, mogą mieć istotną wartość?

Źródło: http://www.dobreprogramy.pl/Reklamy-beda-podazac-za-uzytkownikiem,Aktualnosc,17367.html

Opera chce do iPhone App Store

Opera Mini w wersji dla iPhone została zgłoszona do App Store. W przeciwieństwie do biurkowej Opery, wersja mobilna robi wyłącznie to co powinna: wyświetla strony. W dodatku w sprytny sposób robi to szybciej niż inne przeglądarki.

Testy mówią o sześciokrotnym przyśpieszeniu względem Safari i maksymalnie 90% kompresji przesyłanych danych. Efekt? Z 50-100MB pakietu danych wyciągamy kilkukrotnie więcej informacji niż w przypadku klasycznych przeglądarek, a operatorzy zarabiają mniej.

Pozostaje tylko pytanie czy Apple zgodzi się na dodanie tej przeglądarki do sklepu z aplikacjami. Wiecznie obrażona na konkurentów Opera uruchomiła nawet licznik, który pokazuje ile czasu czeka na autoryzację. Internauci mogą obstawiać datę, którą uznają za prawdopodobną.

My proponujemy zastąpić sekundnik kalendarzem. Najlepiej milenijnym.

Źródło: http://www.opera.com/press/releases/2010/03/23_3/

Wiem… ale nie powiem

Pwn2Own to konkurs dla hackerów, którzy muszą jak najszybciej dostać się do systemu na wybranym urządzeniu – np. MacBooku z OS X i Safari albo Nokii z Symbianem S60. Najszybszy dostaje zaatakowany sprzęt i nagrodę pieniężną. Może ją przeznaczyć na przykład na kupno urządzeń i programów, których nikomu nie udało się złamać (np. BlackBerry albo Google Chrome).

Oczywiście hackerzy szukają luk przed samym konkursem a na nim uruchamiają gotowe narzędzia – stąd czas włamania podawany w minutach, a nie tygodniach.

Zwykle producenci oprogramowania przyjmowali od hackerów informacje o lukach i wypuszczali odpowiednie łaty. W tym roku było jednak inaczej.

Charlie Miller, który znalazł dziesiątki błędów w Safari, OS X, PowerPointcie i pakiecie OpenOffice, stwierdził, że to koniec. Reakcja na znalezione błędy powinna być zastąpiona opracowaniem lepszej architektury aplikacji. „Oni nie robią tego dobrze” – stwierdził.

Nam przypomina się kultowe „wiem… ale nie powiem”.

Źródło: http://www.tomshardware.com/reviews/pwn2own-mac-hack,2254.html

Freelancer związa­ny z mediami od 2007 roku. Opublikował do tej pory ­ponad 500 artykułów m.in. dla Magazynu T3, Gazety Wyborczej, Onetu czy Nexta. Jako bloger pomaga przy projektowa­niu i wdroże­niach serwisów internetowych. Jest prezesem zarządu Stowarzyszenia FreelanCity.org.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne