Połącz się z nami

Newsy

Google świętuje 15 urodziny Map

Nowa ikona, nowy wygląd, nowe funkcje.

Mapy Google towarzyszą nam już od 15 lat. Aby uczcić to wydarzenie, Google postanowiło zaprezentować nam swoją aplikację na iOS i Androida w odświeżonej odsłonie. Zmiany dotyczą i wyglądu, i funkcjonowania usługi.

Po zainstalowaniu aktualizacji w oczy od razu rzuca się pierwsza nowość – zamiast starego loga ze znacznikiem i fragmentem mapy, przywita nas sama pinezka, za to w barwach Google. Wygląda ona nieźle, ale bardziej istotne są zmiany, które czekają na nas po otwarciu apki. Dolne menu wzbogaciło się o kolejne karty. Obok „Odkrywaj” i „Dojazd” pojawią się „Zapisane”, „Opublikuj” i „Nowości”. Opcje te były dotychczas dostępne w głównym menu aplikacji; Google rozbudowało je i umieściło w menu podręcznym.

W „Zapisanych” będziemy mogli przejrzeć ulubione miejsca i zachować te interesujące, na przykład restauracje, które chcemy odwiedzić podczas następnej wycieczki. „Opublikuj” to miejsce, gdzie użytkownicy zostawią recenzję, dodadzą zdjęcia i odpowiedzą na pytania społeczności. „Nowości” to natomiast rozbudowana wersja karty „Dla Ciebie”, z możliwością dostosowywania polecanych miejsc do swoich upodobań oraz bezpośredniego kontaktu z restauracjami, muzeami czy sklepami.

Mapy Google zmieniły się nie tylko wizualnie. Teraz podczas każdej podróży będą one wyświetlały informacje o warunkach panujących w komunikacji miejskiej. Użytkownicy sprawdzą, czy dany środek transportu jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada monitoring antykradzieżowy i nie panuje w nim zaduch. Podróżnicy wybierający się do wielu krajów świata otrzymają informacje na temat specjalnych przedziałów dla kobiet, a w Japonii będą mogli dodatkowo sprawdzić, ile wagonów będzie miało nadjeżdżające metro, dzięki czemu łatwiej unikną ścisku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

HarmonyOS od Huawei będzie dostępne na smartfonach

Newsy

Google Magenta prezentuje interaktywne studio muzyczne Lo-Fi

Newsy

Pixel 5 i 4a 5G na przecieku

Newsy

Ogólnoświatowa awaria Gmaila

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!