Połącz się z nami

Newsy

Harley Davidson prezentuje elektryczne motocykle

Pierwsze z nich dostępne już w 2019 roku.

Opublikowane

dnia

Szybkie motocykle bez chmury z rury wydechowej i charakterystycznego warczenia silnika? Harley Davidson podjął to wyzwanie i zapowiedział stworzenie linii elektrycznych jednośladów przeznaczonych do różnych zastosowań.

Ambicją Harley Davidson jest objęcie pozycji lidera rozwijającego się rynku elektrycznych motocykli. Przepustką na szczyt ma stać się model LiveWire. Zaprezentowany w 2014 roku prototyp urządzenia ważył mniej niż 250 kg (z akumulatorem!) i charakteryzował się momentem obrotowym rzędu 79 Nm. Wartość ta może nie wydaje się imponująca, ale należy pamiętać, że zgodnie ze specyfiką silników elektrycznych jest ona osiągalna od startu. Dostępna komercyjnie wersja może posiadać zupełnie inną specyfikację techniczną – Harley Davidson na razie postanowił zachować ją w tajemnicy. Póki co producent opublikował jedynie wstępną wizualizację motocykla. O tym, czy jest ona zgodna z produktem końcowym, przekonamy się, gdy gotowy produkt trafi do sprzedaży w 2019 roku.

LiveWire nie jest jedynym modelem wyposażonym w silnik elektryczny, nad którym pracuje Harley Davidson. Do linii przyjaznych dla środowiska jednośladów dołączy także lekki model stylizowany na motocrossową maszynę oraz nietypowa hybryda motocykla i roweru elektrycznego przeznaczona na miejskie drogi. Brzmi pięknie, ale czy ciche silniki dorównają pięknie „grającym” klasycznym jednostkom? Fanów odgłosów silnika uspokajamy – oprócz elektryków producent zapowiedział kilka spalinowych nowości, w tym pierwszy w historii marki model terenowy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne