Połącz się z nami

Newsy

Harley Davidson prezentuje elektryczne motocykle

Pierwsze z nich dostępne już w 2019 roku.

Opublikowane

dnia

Szybkie motocykle bez chmury z rury wydechowej i charakterystycznego warczenia silnika? Harley Davidson podjął to wyzwanie i zapowiedział stworzenie linii elektrycznych jednośladów przeznaczonych do różnych zastosowań.

Ambicją Harley Davidson jest objęcie pozycji lidera rozwijającego się rynku elektrycznych motocykli. Przepustką na szczyt ma stać się model LiveWire. Zaprezentowany w 2014 roku prototyp urządzenia ważył mniej niż 250 kg (z akumulatorem!) i charakteryzował się momentem obrotowym rzędu 79 Nm. Wartość ta może nie wydaje się imponująca, ale należy pamiętać, że zgodnie ze specyfiką silników elektrycznych jest ona osiągalna od startu. Dostępna komercyjnie wersja może posiadać zupełnie inną specyfikację techniczną – Harley Davidson na razie postanowił zachować ją w tajemnicy. Póki co producent opublikował jedynie wstępną wizualizację motocykla. O tym, czy jest ona zgodna z produktem końcowym, przekonamy się, gdy gotowy produkt trafi do sprzedaży w 2019 roku.

LiveWire nie jest jedynym modelem wyposażonym w silnik elektryczny, nad którym pracuje Harley Davidson. Do linii przyjaznych dla środowiska jednośladów dołączy także lekki model stylizowany na motocrossową maszynę oraz nietypowa hybryda motocykla i roweru elektrycznego przeznaczona na miejskie drogi. Brzmi pięknie, ale czy ciche silniki dorównają pięknie „grającym” klasycznym jednostkom? Fanów odgłosów silnika uspokajamy – oprócz elektryków producent zapowiedział kilka spalinowych nowości, w tym pierwszy w historii marki model terenowy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne