Oprócz gwiazdy wieczoru, którą były telefony Pixel 3A i 3A XL, Google podzieliło się z nami także kilkoma innymi nowinkami. Wiele z nich dotyczyło Asystenta Google, Map Google i nadchodzącego Androida Q, ale dowiedzieliśmy się także interesujących faktów na temat produktów smart home i innych projektów Google.
„Nowa generacja” Asystenta Google ma być szybsza, bardziej intuicyjna i obsługiwać więcej aplikacji. Wydanie kilku poleceń nie będzie musiało być poprzedzane kilkukrotnym powtórzeniem komendy „Hej, Google” – wystarczy jedno zwrócenie uwagi asystenta, a zarejestruje on wszystkie żądania. Wirtualny pomocnik będzie mógł także samodzielnie tworzyć proste wiadomości e-mail. Next-genowy Asystent trafi najpierw tylko na smartfony Pixel, ale posiadacze innych urządzeń na osłodę dostaną dedykowany tryb samochodowy do głosowego sterowania muzyką, wykonywania połączeń telefonicznych i nawigacji. Będzie on dostępny już latem.
Ujawniono również kilka szczegółów dotyczących Androida Q – jego publiczna beta dostępna jest już do pobrania. Wiemy, że kolejna wersja systemu operacyjnego doda ciemne skórki dla wszystkich standardowych aplikacji Androida. Będzie je można włączyć ręcznie lub przypisać do trybu oszczędzania baterii. Poza tym Android Q otrzyma nowe narzędzie do walki z uzależnieniem od telefonu nazwane Focus Mode. Pozwoli ono na tymczasowe zablokowanie niektórych aplikacji, na przykład na czas pracy. Dodatkowo rodzice otrzymają możliwość zdalnego ustalania limitów korzystania z apek na kontach swoich dzieci.
Inteligentny ekran Google Home Hub został oficjalnie przemianowany na Google Nest Hub, a producent ogłosił, że już wkrótce powstanie jego powiększona wersja Max wyceniona na 230 USD (ok. 880 PLN). Ma ona mieć 10-calowy ekran i oprócz inteligentnego głośnika działać jako kamera bezpieczeństwa w ekosystemie Nest. Ekran otrzyma także system rozpoznawania twarzy domowników.
Ponadto podczas konferencji dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na temat Google Lens, który teraz rozpoznaje dania wypisane w menu i automatycznie wyszukuje ich przykładowe zdjęcia, oraz Google Duplex – sztuczna inteligencja pomoże użytkownikom w rezerwacji biletów czy pokoi hotelowych. Google zaprezentowało także Projekt Euphonia, czyli algorytmy pomagające Asystentowi Google w rozpoznawaniu poleceń wydawanych przez osoby z zaburzeniami mowy.