Połącz się z nami

Technologie

Google aktualizuje Android Auto

Nowy, wygodniejszy w sterowaniu interfejs i tryb nocny.

Opublikowane

dnia

Aktualizacja Android Auto była zapowiadana już na tegorocznej konferencji Google I/O, ale skorzystać z niej mogli jedynie nieliczni użytkownicy. Dopiero teraz nowe funkcje samochodowego systemu trafią do wszystkich użytkowników.

Najwięcej zmian wprowadzono do interfejsu aplikacji. Dolny pasek został pozbawiony skrótów do najczęściej wykorzystywanych opcji, a zamiast tego stał się menu kontekstowym z przyciskiem Home, dostępem do notyfikacji i aktywacją Asystenta Google. Gdy na głównym ekranie wyświetlane jest okno nawigacji, w środkowej części paska znajdziemy przyciski pozwalające sterować odtwarzaniem muzyki, a gdy przywołamy na nie aplikację muzyczną, pasek zacznie wyświetlać informacje o nawigacji. Rozwiązanie to ma pomóc w wykonywaniu wielu czynności na ekranie bez konieczności przełączania się pomiędzy wieloma opcjami, co rozprasza uwagę.

Wszystkie aplikacje dostępne są z poziomu ekranu głównego. Na początku listy znajdują się apki, z których korzystamy najczęściej, a znajdująca się obok nich ikona Asystenta Google wskazuje na to, że można obsługiwać je za pomocą komend głosowych. Jeśli wybierzemy taką ikonkę, system poprosi nas o głosowe dokończenie zadania. Najważniejsze notyfikacje wysuwają się z górnej krawędzi ekranu; towarzyszą im przyciski umożliwiające zareagowanie na nie lub ich zignorowanie.

Kolejną przydatną nowością jest tryb ciemny, teraz ustawiany jako domyślny. Posiadacze większych wyświetlaczy systemów multimedialnych będą mogli natomiast otwierać aplikacje w trybie podzielonego ekranu. Niestety, aktualizacja oznacza również koniec wyświetlania Android Auto na ekranie smartfona – od tej pory z systemu będziemy mogli korzystać jedynie poprzez kompatybilne z nim samochody. Nowy Android Auto jest stopniowo udostępniany użytkownikom, a w ciągu kilku dni powinien znaleźć się u wszystkich. Aplikacja oficjalnie nie jest dostępna w Polsce, ale miejmy nadzieję, że wkrótce trafi do nas z nowymi opcjami.
Źródło: https://9to5google.com/2019/07/29/android-auto-revamp-live/
https://arstechnica.com/gadgets/2019/07/android-autos-first-big-redesign-is-finally-rolling-out/

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Asystent Google na smartfonach z trybem tłumacza

Wśród obsługiwanych języków znajduje się także polski.

Opublikowane

dnia

Tłumacz Google, chociaż wciąż zdarzają mu się wpadki, stał się nieodłącznym towarzyszem wielu podróży. Tym razem z jego dobrodziejstw będziemy mogli łatwiej skorzystać na urządzeniach mobilnych, a to dzięki integracji usługi z Asystentem Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna prezentacja Xbox Series X

Konsola trafi do sprzedaży w ostatnim kwartale 2020 roku.

Opublikowane

dnia

A jednak nie Project Scarlett – następna generacja konsoli od Microsoftu będzie nosiła oficjalną nazwę Xbox Series X. Podczas ceremonii wręczenia nagród The Game Awards 2019 po raz pierwszy zobaczyliśmy nowy sprzęt w akcji.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple Mac Pro dostępny już w sprzedaży

W maksymalnej konfiguracji kosztuje tyle, co porządnie wyposażone auto.

Opublikowane

dnia

Gdy Apple po raz pierwszy pokazało nowego Maka Pro, sprzęt wzbudził sporo kontrowersji, począwszy od designu nazywanego „tarką do warzyw”, a skończywszy na fakcie, że jego ekran miał być sprzedawany bez podstawki (trzeba za nią dodatkowo zapłacić). Apple niekoniecznie przejęło się krytyką, a Mac Pro jest już dostępny w sklepie Apple.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Promocja White Christmas w sklepie Denon Store

Specjalna oferta na produkty audio (i nie tylko) w białym kolorze.

Opublikowane

dnia

Święta już tuż-tuż, a wielu z nas wciąż nie kupiło prezentów dla najbliższych. Z pomocą przychodzi nam sklep Denon Store, który właśnie rozpoczął specjalną promocję White Christmas. Znajdziemy w niej mnóstwo high-endowych produktów w atrakcyjnych cenach.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne