Połącz się z nami

Technologie

Google aktualizuje Android Auto

Nowy, wygodniejszy w sterowaniu interfejs i tryb nocny.

Opublikowane

dnia

Aktualizacja Android Auto była zapowiadana już na tegorocznej konferencji Google I/O, ale skorzystać z niej mogli jedynie nieliczni użytkownicy. Dopiero teraz nowe funkcje samochodowego systemu trafią do wszystkich użytkowników.

Najwięcej zmian wprowadzono do interfejsu aplikacji. Dolny pasek został pozbawiony skrótów do najczęściej wykorzystywanych opcji, a zamiast tego stał się menu kontekstowym z przyciskiem Home, dostępem do notyfikacji i aktywacją Asystenta Google. Gdy na głównym ekranie wyświetlane jest okno nawigacji, w środkowej części paska znajdziemy przyciski pozwalające sterować odtwarzaniem muzyki, a gdy przywołamy na nie aplikację muzyczną, pasek zacznie wyświetlać informacje o nawigacji. Rozwiązanie to ma pomóc w wykonywaniu wielu czynności na ekranie bez konieczności przełączania się pomiędzy wieloma opcjami, co rozprasza uwagę.

Wszystkie aplikacje dostępne są z poziomu ekranu głównego. Na początku listy znajdują się apki, z których korzystamy najczęściej, a znajdująca się obok nich ikona Asystenta Google wskazuje na to, że można obsługiwać je za pomocą komend głosowych. Jeśli wybierzemy taką ikonkę, system poprosi nas o głosowe dokończenie zadania. Najważniejsze notyfikacje wysuwają się z górnej krawędzi ekranu; towarzyszą im przyciski umożliwiające zareagowanie na nie lub ich zignorowanie.

Kolejną przydatną nowością jest tryb ciemny, teraz ustawiany jako domyślny. Posiadacze większych wyświetlaczy systemów multimedialnych będą mogli natomiast otwierać aplikacje w trybie podzielonego ekranu. Niestety, aktualizacja oznacza również koniec wyświetlania Android Auto na ekranie smartfona – od tej pory z systemu będziemy mogli korzystać jedynie poprzez kompatybilne z nim samochody. Nowy Android Auto jest stopniowo udostępniany użytkownikom, a w ciągu kilku dni powinien znaleźć się u wszystkich. Aplikacja oficjalnie nie jest dostępna w Polsce, ale miejmy nadzieję, że wkrótce trafi do nas z nowymi opcjami.
Źródło: https://9to5google.com/2019/07/29/android-auto-revamp-live/
https://arstechnica.com/gadgets/2019/07/android-autos-first-big-redesign-is-finally-rolling-out/

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne