Połącz się z nami

Technologie

Ford Mustang Lithium – elektryk z manualną skrzynią biegów

900 KM i moment obrotowy 1355 Nm pod maską.

Opublikowane

dnia

Samochody elektryczne i manual? Okazuje się, że to możliwe. Ford zaprezentował właśnie koncepcyjnego Mustanga Lithium, który otrzymał skrzynię manualną i akumulator wykonany w technologii stworzonej we współpracy z Webasto.

Mustang Lithium ma klasyczne nadwozie typu liftback, półprzezroczystą maskę, 20-calowe felgi z zaciskami Brembo i elementy dekoracyjne w kolorze elektrycznego błękitu. Detale o tej barwie znajdują się także we wnętrzu auta, ale tam uwagę przyciąga przede wszystkim dźwignia zmiany biegów, połączona z sześciobiegowym manualem opartym na legendarnym układzie Getrag MT82.

Samochód jest zasilany baterią 800 V. Dostarcza ona energię do silnika generującego moc 900 KM i moment obrotowy 1355 Nm. Jednostka otrzymała cztery tryby pracy, od wyczynowych po bardziej miejskie, o ile auto z 900 KM pod maską może w ogóle mieć w sobie coś miejskiego. Aby zmienić ustawienia, należy skorzystać z 10,4-calowego, dotykowego ekranu systemu infotainment.

Aż szkoda, że Ford nie podał ani orientacyjnej wartości przyspieszenia „do setki”, ani zasięgu Mustanga Lithium, ale to w końcu model koncepcyjny – raczej nie ma szans na jego komercyjne wejście na rynek. Posłuży on przede wszystkim do testowania systemu zasilania stworzonego we współpracy z Webasto. Miejmy jednak nadzieję, że Ford lub inny producent w przyszłości zdecyduje się na stworzenie elektryka z manualną transmisją, bo prowadzenie takiego auta mogłoby dostarczyć naprawdę dużo radości.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne