Połącz się z nami

Publikacje

Filtracja według iRobota

Sprawdź, w jaki sposób roboty iRobot pomogą ci utrzymać higieniczną czystość w domu.

Unikanie niepotrzebnego wychodzenia z domu ma obecnie wiele zalet – nie tylko chroni nas ono przed infekcją, ale również zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa. Ciągłe siedzenie w czterech ścianach może być jednak kłopotliwe: gromadzący się kurz i pyłki to zmora alergików, a przebywanie w zakurzonym otoczeniu może mieć negatywny wpływ na samopoczucie. 

Co zrobić, jeśli nie masz chęci (lub czasu – w końcu praca zdalna zobowiązuje) na sprzątanie? Spokojnie, urządzenia z serii iRobot Roomba zadbają o to, żeby twoje wnętrze było zawsze czyste i wolne od alergenów. 

Moc filtracji 

Na domowych podłogach osadza się mnóstwo cząsteczek, które mogą mieć działanie drażniące dla skóry i błon śluzowych – roztocza kurzu, pyłki czy sierść domowych pupili. Ich dokładne zebranie i unieszkodliwienie jest możliwe dzięki zastosowanemu w robotach Roomba serii „e”, 900 oraz „i” trzystopniowemu systemowi czyszczącemu AeroForce. Wirująca szczotka boczna zagarnia wszystkie zanieczyszczenia z rogów i krawędzi pomieszczeń, a obracające się gumowe cylindry dokładnie wciągają brud do środka, bez wzbijania tumanów kurzu do góry. 

Sprzątanie odbywa się przy samej podłodze, więc alergeny nie przedostają się do powietrza, a stamtąd do płuc domowników. Wysoka moc ssąca pozwala na dokładne usunięcie nawet najlżejszych zanieczyszczeń – nie musisz obawiać się o to, że po zakończeniu sprzątania twoje podłogi będą pokryte warstewką kurzu. 

O to, żeby zgarnięte cząsteczki nie zostały na powrót wyrzucone do pomieszczenia, dba natomiast system podwójnej filtracji. Filtr wstępny zatrzymuje te największe zabrudzenia: psią i kocią sierść, duże kłęby kurzu czy splątane włosy. Następnie strumień powietrza zostaje przepuszczony przez filtr właściwy, na którym osadzają się poszczególne drobiny, pyłki i roztocza. Opatentowany przez iRobot system przechwytuje do 99% cząsteczek o średnicy do 10 µm. Dzięki temu podłogi są czyste i świeże, a ty możesz cieszyć się wolnym czasem. 

I posprzątane

Po zakończeniu sprzątania konieczne jest opróżnienie pojemnika robota. Tutaj w najlepszej sytuacji są posiadacze Roomby i7+ ze stacją dokującą Clean Base. Gdy urządzenie wróci do bazy, znajdujący się w jego zbiorniku brud zostaje automatycznie zassany do papierowego worka. Mieści on w sobie zawartość 30 pojemników robota, co oznacza, że po jego zainstalowaniu możesz zapomnieć o sprzątaniu na długie tygodnie – gdy worek zacznie się zapełniać, urządzenie prześle ci na smartfona stosowną notyfikację. Sam proces wymiany również jest banalnie prosty – wystarczy wysunąć zapełnioną torbę i na jej miejsce włożyć pustą. Worek z zabrudzeniami jest szczelny i zaprojektowany w taki sposób, by zapobiec rozsypaniu się jej zawartości na twoje ręce i podłogę. 

Jeśli masz w domu inny model Roomby, na pewno wiesz, że nawet ręczne opróżnianie zbiornika jest banalnie proste i nie wymaga bezpośredniego kontaktu z zebranym brudem. W modelach Roomba „e” oraz „i” można go nawet myć pod bieżącą wodą, co pozwala zachować idealną czystość i zapobiec gromadzeniu się kurzu wewnątrz urządzenia. Niby taki mały, a jaki sprytny!

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Olenka

    06/08/2020 dnia 14:09

    Wszystkie pomieszczenia w domu są czyste jak sprząta moja roomba. Dzięki wysokowydajemu filtrowi przechwytuje alergeny, dodatkowo dokładnie zbiera kurz. Można śmiało w domu oddychać pełną piersią. Najczęściej robota włączam jak idę na zakupy, jak wracam jest już posprzątane.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Android Auto nareszcie dostępny w Polsce

Newsy

Modułowy komputer Razer Tomahawk dostępny w przedsprzedaży

Newsy

Świąteczny przewodnik prezentowy 2020

Publikacje

HTC XR suite – produktywność przyszłości

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!