Połącz się z nami

Newsy

Facebook przechowywał hasła 600 milionów użytkowników bez szyfrowania

Dostęp do nich mieli „jedynie” pracownicy portalu.

Opublikowane

dnia

Facebook usilnie stara się odzyskać wizerunku bezpiecznego portalu społecznościowego, ale kolejne afery i wycieki informacji skutecznie mu to uniemożliwiają. Tym razem chodzi o niezaszyfrowane hasła, które były przechowywane na wewnętrznych serwerach firmy.

Baza niezaszyfrowanych danych została odkryta w styczniu, a błąd niezwłocznie naprawiony. Mimo tego Facebook zwlekał z poinformowaniem dotkniętych nim użytkowników o fakcie, że ich hasła były potencjalnie dostępne do wglądu przez pracowników portalu – szacuje się, że serwer, na którym je przechowywano, był dostępny dla 20 000 osób, a informacje znajdowały się na nim przez całe lata. W oficjalnym oświadczeniu przedstawiciele Facebooka zapewniają, że nie znaleźli żadnego dowodu na to, żeby ktokolwiek przeglądał hasła i wykorzystywał je w szkodliwym dla użytkowników celu, a także że nie były one udostępniane żadnemu zewnętrznemu podmiotowi.

Błąd szyfrowania objął grupę około 600 milionów osób. Są w niej przede użytkownicy Facebook Lite, czyli mniej wymagającej apki przeznaczonej na słabsze telefony. Oprócz nich problem dotyczy użytkowników klasycznej aplikacji i Instagrama. Wszystkie osoby dotknięte niedopatrzeniem Facebooka zostaną o tym poinformowane i otrzymają możliwość zmiany hasła. Szkoda jedynie, że portal nie powiedział użytkownikom o zaistniałej sytuacji z własnej woli, a zmusiło go do tego badanie przeprowadzone przez zewnętrznych specjalistów od bezpieczeństwa w sieci, w którym anonimowy pracownik Facebooka wskazał istnienie niezaszyfrowanych haseł.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne