Połącz się z nami

Newsy

Facebook przechowywał hasła 600 milionów użytkowników bez szyfrowania

Dostęp do nich mieli „jedynie” pracownicy portalu.

Opublikowane

dnia

Facebook usilnie stara się odzyskać wizerunku bezpiecznego portalu społecznościowego, ale kolejne afery i wycieki informacji skutecznie mu to uniemożliwiają. Tym razem chodzi o niezaszyfrowane hasła, które były przechowywane na wewnętrznych serwerach firmy.

Baza niezaszyfrowanych danych została odkryta w styczniu, a błąd niezwłocznie naprawiony. Mimo tego Facebook zwlekał z poinformowaniem dotkniętych nim użytkowników o fakcie, że ich hasła były potencjalnie dostępne do wglądu przez pracowników portalu – szacuje się, że serwer, na którym je przechowywano, był dostępny dla 20 000 osób, a informacje znajdowały się na nim przez całe lata. W oficjalnym oświadczeniu przedstawiciele Facebooka zapewniają, że nie znaleźli żadnego dowodu na to, żeby ktokolwiek przeglądał hasła i wykorzystywał je w szkodliwym dla użytkowników celu, a także że nie były one udostępniane żadnemu zewnętrznemu podmiotowi.

Błąd szyfrowania objął grupę około 600 milionów osób. Są w niej przede użytkownicy Facebook Lite, czyli mniej wymagającej apki przeznaczonej na słabsze telefony. Oprócz nich problem dotyczy użytkowników klasycznej aplikacji i Instagrama. Wszystkie osoby dotknięte niedopatrzeniem Facebooka zostaną o tym poinformowane i otrzymają możliwość zmiany hasła. Szkoda jedynie, że portal nie powiedział użytkownikom o zaistniałej sytuacji z własnej woli, a zmusiło go do tego badanie przeprowadzone przez zewnętrznych specjalistów od bezpieczeństwa w sieci, w którym anonimowy pracownik Facebooka wskazał istnienie niezaszyfrowanych haseł.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne