Połącz się z nami

Newsy

Druk 3D pomaga w walce z koronowirusem

Pozwala szybko wypełnić niedobory niezbędnego wyposażenia.

Szybko rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa sprawia, że w szpitalach zaczyna brakować niezbędnego sprzętu. Gdy w jednym z włoskich szpitali skończyły się zawory do respiratorów, konieczne było sięgnięcie po nietypowe środki.

Do sytuacji doszło w Brescii, mieście znajdującym się w szczególnie dotkniętym przez epidemię regionie Lombardii. W pewnym momencie pracownicy szpitala zauważyli, że zaczyna brakować im jednorazowych zaworów do respiratorów: elementu, którego nie da się wielokrotnie użyć ani zastąpić innym.

Z pomocą przyszły im lokalne firmy zajmujące się drukiem w trójwymiarze. Prezes przedsiębiorstwa Isinnova, Cristian Fracassi, zabrał do szpitala drukarkę 3D, za pomocą oprogramowania stworzył model zaworu, a następnie wydrukował prototyp elementu. W masowej produkcji poliamidowych zaworów uczestniczy kolejne przedsiębiorstwo, Lonati SpA.

Wydrukowane zawory zostały wykorzystane niemal natychmiast – pozwoliły one na podłączenie znajdujących się w ciężkim stanie pacjentów do respiratorów. Do produkcji niezbędnych elementów dla szpitala w Brescii i innych placówek ochrony zdrowia zgłaszają się kolejne firmy zajmujące się drukiem 3D, nie tylko włoskie, ale także z całego świata. Organizacja 3D Printing Media podkreśla, że wśród elementów, które mogą zostać wydrukowane, znajdują się nie tylko zawory, ale także inne elementy wyposażenia ochronnego, nawet maseczki. Wspomożenie w ten sposób szpitali może uratować wiele ludzi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Astro Slide 5G – smartfon, palmtop i laptop w jednym

Newsy

Pokémon Go i inne tytuły Niantic w wersji do gry stacjonarnej

Newsy

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!