Połącz się z nami

Newsy

Oppo projektuje telefon z wysuwanym ekranem

Czyżby alternatywa dla składanych wyświetlaczy?

Oppo wyraźnie przypadły do gustu slidery, ponieważ po ciepło przyjętym Find X z wysuwanymi aparatami przyszedł czas na kolejne eksperymenty. Na razie zaprezentowane są one tylko na zgłoszeniu patentowym, ale trzeba przyznać, że wyglądają intrygująco.

Na grafice dołączonej do zgłoszenia patentowego przedstawione są telefony wyposażone w slidery. Zamiast aparatów, czujników czy portów znajdują się na nich… dodatkowe ekrany. Jeden z projektów zakłada wyposażenie smartfona w mniejszy wyświetlacz wysuwający się z jego górnej krawędzi, a drugi – rozsuwanie go w bok. Projekt zakłada przy tym tradycyjne umieszczenie przedniego aparatu na cienkiej ramce otaczającej ekran główny. Drugi wyświetlacz ma pełnić funkcję pomocniczą: przykładowo, gdy użytkownik ogląda film lub gra na telefonie, na dodatkowym ekranie wyświetlą się notyfikacje z innych aplikacji.

Projekt Oppo budzi wiele wątpliwości, w szczególności dotyczących trwałości telefonu – duże, wysuwające się z obudowy części są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej strony to ciekawy pomysł na zaoferowanie użytkownikowi dodatkowego miejsca na ekranie bez zastosowania technologii składanego ekranu. Na razie smartfon pozostaje jedynie zgłoszeniem patentowym i niewykluczone, że nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Xiaomi pracuje nad bezprzewodowym ładowaniem 80 W

Newsy

Google Pixel 5 i Pixel 4a 5G oficjalnie

Newsy

Mobile Vikings, czyli traktuj bliźniego swego jak siebie samego

Publikacje

Royole prezentuje składany Flexpai 2

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!