Połącz się z nami

Newsy

Oppo projektuje telefon z wysuwanym ekranem

Czyżby alternatywa dla składanych wyświetlaczy?

Opublikowane

dnia

Oppo wyraźnie przypadły do gustu slidery, ponieważ po ciepło przyjętym Find X z wysuwanymi aparatami przyszedł czas na kolejne eksperymenty. Na razie zaprezentowane są one tylko na zgłoszeniu patentowym, ale trzeba przyznać, że wyglądają intrygująco.

Na grafice dołączonej do zgłoszenia patentowego przedstawione są telefony wyposażone w slidery. Zamiast aparatów, czujników czy portów znajdują się na nich… dodatkowe ekrany. Jeden z projektów zakłada wyposażenie smartfona w mniejszy wyświetlacz wysuwający się z jego górnej krawędzi, a drugi – rozsuwanie go w bok. Projekt zakłada przy tym tradycyjne umieszczenie przedniego aparatu na cienkiej ramce otaczającej ekran główny. Drugi wyświetlacz ma pełnić funkcję pomocniczą: przykładowo, gdy użytkownik ogląda film lub gra na telefonie, na dodatkowym ekranie wyświetlą się notyfikacje z innych aplikacji.

Projekt Oppo budzi wiele wątpliwości, w szczególności dotyczących trwałości telefonu – duże, wysuwające się z obudowy części są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej strony to ciekawy pomysł na zaoferowanie użytkownikowi dodatkowego miejsca na ekranie bez zastosowania technologii składanego ekranu. Na razie smartfon pozostaje jedynie zgłoszeniem patentowym i niewykluczone, że nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne