Połącz się z nami

Newsy

Oppo projektuje telefon z wysuwanym ekranem

Czyżby alternatywa dla składanych wyświetlaczy?

Opublikowane

dnia

Oppo wyraźnie przypadły do gustu slidery, ponieważ po ciepło przyjętym Find X z wysuwanymi aparatami przyszedł czas na kolejne eksperymenty. Na razie zaprezentowane są one tylko na zgłoszeniu patentowym, ale trzeba przyznać, że wyglądają intrygująco.

Na grafice dołączonej do zgłoszenia patentowego przedstawione są telefony wyposażone w slidery. Zamiast aparatów, czujników czy portów znajdują się na nich… dodatkowe ekrany. Jeden z projektów zakłada wyposażenie smartfona w mniejszy wyświetlacz wysuwający się z jego górnej krawędzi, a drugi – rozsuwanie go w bok. Projekt zakłada przy tym tradycyjne umieszczenie przedniego aparatu na cienkiej ramce otaczającej ekran główny. Drugi wyświetlacz ma pełnić funkcję pomocniczą: przykładowo, gdy użytkownik ogląda film lub gra na telefonie, na dodatkowym ekranie wyświetlą się notyfikacje z innych aplikacji.

Projekt Oppo budzi wiele wątpliwości, w szczególności dotyczących trwałości telefonu – duże, wysuwające się z obudowy części są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej strony to ciekawy pomysł na zaoferowanie użytkownikowi dodatkowego miejsca na ekranie bez zastosowania technologii składanego ekranu. Na razie smartfon pozostaje jedynie zgłoszeniem patentowym i niewykluczone, że nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Poważne kłopoty kryptowaluty Facebooka.

Opublikowane

dnia

Ledwie tydzień temu pisaliśmy o wycofaniu się systemu płatności PayPal z organizacji Libra, mającej na celu stworzenie uniwersalnej kryptowaluty. Teraz ambitny projekt zapoczątkowany przez Facebooka otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony pięciu kolejnych partnerów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Batwoman” – nowy serial inspirowany komiksami DC

Premiera w HBO GO już 15 października.

Opublikowane

dnia

przez

Batwoman to nowy serial przygodowy inspirowany bohaterami z komiksów DC, w którym rolę Mrocznego Rycerza przyjmuje na siebie kobieta. Główna bohaterka, aby pomóc ojcu i uratować Gotham przed chaosem, zostaje tytułową Batwoman. Premiera serialu Batwoman odbędzie się już 15 października w HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne