Połącz się z nami

Newsy

Oppo projektuje telefon z wysuwanym ekranem

Czyżby alternatywa dla składanych wyświetlaczy?

Opublikowane

dnia

Oppo wyraźnie przypadły do gustu slidery, ponieważ po ciepło przyjętym Find X z wysuwanymi aparatami przyszedł czas na kolejne eksperymenty. Na razie zaprezentowane są one tylko na zgłoszeniu patentowym, ale trzeba przyznać, że wyglądają intrygująco.

Na grafice dołączonej do zgłoszenia patentowego przedstawione są telefony wyposażone w slidery. Zamiast aparatów, czujników czy portów znajdują się na nich… dodatkowe ekrany. Jeden z projektów zakłada wyposażenie smartfona w mniejszy wyświetlacz wysuwający się z jego górnej krawędzi, a drugi – rozsuwanie go w bok. Projekt zakłada przy tym tradycyjne umieszczenie przedniego aparatu na cienkiej ramce otaczającej ekran główny. Drugi wyświetlacz ma pełnić funkcję pomocniczą: przykładowo, gdy użytkownik ogląda film lub gra na telefonie, na dodatkowym ekranie wyświetlą się notyfikacje z innych aplikacji.

Projekt Oppo budzi wiele wątpliwości, w szczególności dotyczących trwałości telefonu – duże, wysuwające się z obudowy części są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej strony to ciekawy pomysł na zaoferowanie użytkownikowi dodatkowego miejsca na ekranie bez zastosowania technologii składanego ekranu. Na razie smartfon pozostaje jedynie zgłoszeniem patentowym i niewykluczone, że nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne