Połącz się z nami

Newsy

Google walczy z domenowym spamem

Po latach ignorowania problemu domain testingu, czyli celowego i masowego rejestrowania domen na próbny okres 5 dni w celu sprawdzenia ich wartości, Google postanowiło ukrócić ten proceder.

Mało kto wie, że z milionów domen internetowych zgłaszanych do rejestracji każdego roku, opłaconych zostaje średnio mniej niż co dziesiąta z nich. Jest to wynik działania spamerów, którzy od dawna wykorzystują mechanizm polegający na wstępnej rejestracji domeny i skorzystaniu z okresu, jaki przysługuje na dokonanie zapłaty.

Dzięki temu, że wynosi on aż 5 dni, zdolny webmaster ma mnóstwo czasu na przygotowanie prostej strony, na której znajdą się głównie reklamy i sztucznie wygenerowana treść. Nazwy domen dobierane są najczęściej w taki sposób, aby wykorzystać pomyłki internautów, błędnie wpisujących adresy URL. Spamerzy szukają także nieprzedłużonych domen pozostawionych po nieistniejących już stronach WWW.

Problem domenowego spamu uderza głównie w firmy pośredniczące w sprzedaży domen, jak również w organizację ICANN odpowiedzialną za ich przyznawanie. Lecz to właśnie z programu reklamowego Google AdSense korzysta przeważająca część spamerów. I wszystko wskazuje na to, że Google postanowiło wreszcie ten fakt wykorzystać.

Wedle nieoficjalnych informacji firma rozważa zablokowanie możliwości wyświetlania reklam na stronach z domenami młodszymi niż 5 dni. Oczywiście będzie to także oznaczać milionowe straty dla samego Google. W dłuższej perspektywie powinno jednak pomóc w odbudowie nadwątlonego ostatnimi czasy wizerunku firmy przyjaznej internetowi oraz samym internautom.

Źródło: WWW

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

HarmonyOS od Huawei będzie dostępne na smartfonach

Newsy

Google Magenta prezentuje interaktywne studio muzyczne Lo-Fi

Newsy

DiceKeys – generowanie bezpiecznych haseł za pomocą… kości

Newsy

Pixel 5 i 4a 5G na przecieku

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!