Połącz się z nami

Newsy

Disney prezentuje robota-akrobatę

Wyposażony w systemy wykonywania akrobacji i bezpiecznego lądowania.

Opublikowane

dnia

Najbardziej magiczne miejsce na świecie nie byłoby tak czarujące, gdyby nie stojące za nim sztuczki technologiczne. Od czasu do czasu naukowcy Disneya dzielą się odrobiną tej magii ze światem i prezentują swoje najnowsze odkrycia. Jednym z nich jest Stickman – robot wykonujący zaawansowane akrobacje.

Stickman ma ponad 2 metry długości i ciało o kształcie wrzeciona składające się w literę „Z”. Został on zoptymalizowany tak, aby wykonywać akrobatyczne sztuczki w sposób podobny do cyrkowców. Za jego umiejętnościami stoją jednak nie lata ciężkiej pracy, a zaawansowany system obrazowania, trzy laserowe dalmierze i czujniki ruchu bezwładnościowego. Dzięki takiej konfiguracji robot nie tylko wykrywa punkt w powietrzu, w którym powinien rozpocząć wykonywanie sztuczki, ale także lokalizuje bezpieczne miejsce do lądowania i ustawia swoje ciało w sposób zapobiegający uszkodzeniu podczas upadku na ziemię. Na razie Stickman nauczony został jednej sztuczki – salta w tył wykonywanego w powietrzu – ale naukowcy zapewniają, że robot z czasem zostanie przystosowany do wykonywania także innych akrobacji.

Disney nie przedstawił konkretnych planów związanych ze Stickmanem, ale możemy przypuszczać, że wykorzystana do jego budowy technologia prędzej czy później pojawi się w Disneylandach na całym świecie. W ogóle coraz częściej słyszymy o robotach wykonujących cyrkowe akrobacje – zbudowany przez Boston Dynamics model Atlas również potrafi zrobić salto do tyłu. Hmm, czyżby Igrzyska Olimpijskie robotów miały poszerzyć się o kolejne dyscypliny?

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne