Połącz się z nami

Newsy

Disney prezentuje robota-akrobatę

Wyposażony w systemy wykonywania akrobacji i bezpiecznego lądowania.

Opublikowane

dnia

Najbardziej magiczne miejsce na świecie nie byłoby tak czarujące, gdyby nie stojące za nim sztuczki technologiczne. Od czasu do czasu naukowcy Disneya dzielą się odrobiną tej magii ze światem i prezentują swoje najnowsze odkrycia. Jednym z nich jest Stickman – robot wykonujący zaawansowane akrobacje.

Stickman ma ponad 2 metry długości i ciało o kształcie wrzeciona składające się w literę „Z”. Został on zoptymalizowany tak, aby wykonywać akrobatyczne sztuczki w sposób podobny do cyrkowców. Za jego umiejętnościami stoją jednak nie lata ciężkiej pracy, a zaawansowany system obrazowania, trzy laserowe dalmierze i czujniki ruchu bezwładnościowego. Dzięki takiej konfiguracji robot nie tylko wykrywa punkt w powietrzu, w którym powinien rozpocząć wykonywanie sztuczki, ale także lokalizuje bezpieczne miejsce do lądowania i ustawia swoje ciało w sposób zapobiegający uszkodzeniu podczas upadku na ziemię. Na razie Stickman nauczony został jednej sztuczki – salta w tył wykonywanego w powietrzu – ale naukowcy zapewniają, że robot z czasem zostanie przystosowany do wykonywania także innych akrobacji.

Disney nie przedstawił konkretnych planów związanych ze Stickmanem, ale możemy przypuszczać, że wykorzystana do jego budowy technologia prędzej czy później pojawi się w Disneylandach na całym świecie. W ogóle coraz częściej słyszymy o robotach wykonujących cyrkowe akrobacje – zbudowany przez Boston Dynamics model Atlas również potrafi zrobić salto do tyłu. Hmm, czyżby Igrzyska Olimpijskie robotów miały poszerzyć się o kolejne dyscypliny?

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne