Połącz się z nami

Newsy

CES 2018: Samsung The Wall – 146-calowy telewizor 4K

Modularny ekran MicroLED z obsługą HDR.

Czym byłyby targi technologiczne bez nowatorskich telewizorów? Samsung zaprezentował właśnie The Wall – złożony z modułów ekran wykonany w technologii MicroLED. Wariant pokazany w Las Vegas miał przekątną o długości aż 146 cali!

The Wall to telewizor (niemal) bezramkowy, którego konstrukcja oparta jest o samodzielnie działające moduły. Za ich pomocą można łatwo zmniejszyć lub rozszerzyć ekran, np. do rozmiaru ściany w pokoju. Każdy moduł wykonany jest w technologii MicroLED. Działa ona na podobnej zasadzie, co OLED – każda mikroskopowa diodka LED może emitować własne światło, dzięki czemu efekt HDR jest dodatkowo podkreślony. Kiedy na ekranie wyświetlana jest zawartość, krawędzie modułów są niewidoczne: można je dostrzec dopiero z bardzo bliska przy dużym podświetleniu.

The Wall to na razie tylko projekt koncepcyjny, ale Samsung zapowiada, że technologia zastosowana w telewizorze ujrzy światło dzienne już niedługo, najprawdopodobniej wiosną tego roku. Może wtedy dowiemy się więcej szczegółów na temat tego intrygującego rozwiązania.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

The Sero, The Frame i The Serif – telewizory, które pasują do każdego stylu życia

Newsy

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

Telewizory QLED 2020 debiutują w Polsce

Newsy

TEST: Samsung Q950T

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!