Połącz się z nami

Newsy

CES 2018: Samsung The Wall – 146-calowy telewizor 4K

Modularny ekran MicroLED z obsługą HDR.

Opublikowane

dnia

Czym byłyby targi technologiczne bez nowatorskich telewizorów? Samsung zaprezentował właśnie The Wall – złożony z modułów ekran wykonany w technologii MicroLED. Wariant pokazany w Las Vegas miał przekątną o długości aż 146 cali!

The Wall to telewizor (niemal) bezramkowy, którego konstrukcja oparta jest o samodzielnie działające moduły. Za ich pomocą można łatwo zmniejszyć lub rozszerzyć ekran, np. do rozmiaru ściany w pokoju. Każdy moduł wykonany jest w technologii MicroLED. Działa ona na podobnej zasadzie, co OLED – każda mikroskopowa diodka LED może emitować własne światło, dzięki czemu efekt HDR jest dodatkowo podkreślony. Kiedy na ekranie wyświetlana jest zawartość, krawędzie modułów są niewidoczne: można je dostrzec dopiero z bardzo bliska przy dużym podświetleniu.

The Wall to na razie tylko projekt koncepcyjny, ale Samsung zapowiada, że technologia zastosowana w telewizorze ujrzy światło dzienne już niedługo, najprawdopodobniej wiosną tego roku. Może wtedy dowiemy się więcej szczegółów na temat tego intrygującego rozwiązania.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne