Połącz się z nami

Newsy

Bluetooth 5.1 będzie wykrywał kierunek sygnału

Liczy się nie tylko lokalizacja, ale także to, jak do niej dotrzeć.

Opublikowane

dnia

Kolejna generacja Bluetooth pozwoli jeszcze dokładniej lokalizować obiekty w przestrzeni, a to dzięki zastosowaniu nowej technologii. Teraz będziemy mogli znajdować źródło sygnału z dokładnością do centymetra.

Obecne mechanizmy śledzenia obiektów pozwalają na lokalizację obiektu z dokładnością od jednego do 10 metrów w zależności od siły sygnału. W wielu przypadkach to zbyt ogólna informacja na temat jego położenia – szukanie zgubionego (lub skradzionego) gadżetu w promieniu 10 m może być frustrujące, a wykorzystywanie Bluetooth do nawigacji wewnątrz pomieszczeń, na przykład w halach wystawienniczych, jest znacząco utrudnione.

Nowy standard oznaczony numerem 5.1 ma zdecydowanie poprawić dokładność lokalizacji. Stanie się to dzięki technologii wykorzystywania fal radiowych do określenia położenia nadajnika względem odbiornika. Umożliwi to określanie, z której strony dobiega sygnał, i poprowadzenie użytkownika bezpośrednio do celu. Dzięki temu dokładność lokalizacji ma być liczona nie w metrach, a jedynie w centymetrach.

Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o trackerach Bluetooth, które dzięki temu staną się jeszcze bardziej użyteczne. Będzie ono przydatne również we wspomnianych powyżej sytuacjach – pozwoli na szybką i precyzyjną lokalizację zgubionych gadżetów oraz łatwe poruszanie się pomiędzy punktami nawigacyjnymi zlokalizowanymi blisko siebie. Specyfikacja Bluetooth 5.1 jest już dostępna dla deweloperów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne