Połącz się z nami

Newsy

Bluetooth 5.1 będzie wykrywał kierunek sygnału

Liczy się nie tylko lokalizacja, ale także to, jak do niej dotrzeć.

Opublikowane

dnia

Kolejna generacja Bluetooth pozwoli jeszcze dokładniej lokalizować obiekty w przestrzeni, a to dzięki zastosowaniu nowej technologii. Teraz będziemy mogli znajdować źródło sygnału z dokładnością do centymetra.

Obecne mechanizmy śledzenia obiektów pozwalają na lokalizację obiektu z dokładnością od jednego do 10 metrów w zależności od siły sygnału. W wielu przypadkach to zbyt ogólna informacja na temat jego położenia – szukanie zgubionego (lub skradzionego) gadżetu w promieniu 10 m może być frustrujące, a wykorzystywanie Bluetooth do nawigacji wewnątrz pomieszczeń, na przykład w halach wystawienniczych, jest znacząco utrudnione.

Nowy standard oznaczony numerem 5.1 ma zdecydowanie poprawić dokładność lokalizacji. Stanie się to dzięki technologii wykorzystywania fal radiowych do określenia położenia nadajnika względem odbiornika. Umożliwi to określanie, z której strony dobiega sygnał, i poprowadzenie użytkownika bezpośrednio do celu. Dzięki temu dokładność lokalizacji ma być liczona nie w metrach, a jedynie w centymetrach.

Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o trackerach Bluetooth, które dzięki temu staną się jeszcze bardziej użyteczne. Będzie ono przydatne również we wspomnianych powyżej sytuacjach – pozwoli na szybką i precyzyjną lokalizację zgubionych gadżetów oraz łatwe poruszanie się pomiędzy punktami nawigacyjnymi zlokalizowanymi blisko siebie. Specyfikacja Bluetooth 5.1 jest już dostępna dla deweloperów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne