Połącz się z nami

Newsy

Nokia – nowe modele z nowym symbianem

Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych smartfonów – Nokia 700 i Nokia 701 pracujących pod kontrolą systemu Symbian Belle.Symbian Belle to aktualizacja platformy Symbian. Wersja ta zwiększa liczbę ekranów głównych do sześciu. Ponadto system zawiera rozwijane menu i pasek zadań, który umożliwia dostęp do powiadomień na dowolnym ekranie głównym, oraz kolejne udoskonalenia związane z przeglądaniem Internetu.

Jedną z funkcji nowych smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Symbian Belle jest udostępnianie materiałów i łączenie urządzeń jednym dotknięciem przy użyciu technologii NFC. Umożliwia ona udostępnianie kontaktów, plików wideo i zdjęć innym urządzeniom i smartfonom z funkcjami NFC, a także wiązanie smartfonu z akcesoriami NFC, takimi jak głośniki i zestawy słuchawkowe.

Nokia 700 jest najmniejszym smartfonem Nokia z systemem Symbian. Poza wspomnianą technologią NFC urządzenie wyposażone jest w procesor 1 GHz, 3,2-calowy wyświetlacz AMOLED ClearBlack, pamięć wewnętrzną 2 GB (z możliwością powiększenia jej za pomocą karty microSD do 34 GB), kamerę wideo HD i aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MP z pełnym fokusem i lampą błyskową LED.

Natomiast Nokia 701 to smukły smartfon z ekranem o przekątnej 3,5 cala wykonanym w technologii ClearBlack. Oczywiście nie zabrakło technologii NFC, aparatu 8 MP z focusem i podwójną lampą błyskową LED i kamerą HD. Całość napędza procesor 1 GHz zaś standardową pamięć 8 GB można rozszerzyć do 40 GB.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

TEST: Samsung Galaxy S20

Testy

LG Wing – oryginalny koncept na dwa ekrany

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!