Połącz się z nami

Technologie

Bethesda zapowiada subskrypcję do Fallouta 76

Prywatne serwery za 100 dolarów rocznie.

Opublikowane

dnia

Umówmy się, Fallout 76 nie należy do najbardziej udanych gier 2018 roku, ale zdobył pewną grupę stałych graczy, których wciągnęło podróżowanie po ruinach Wirginii Zachodniej. Mimo krytyki, jaką zebrał zastosowany w grze system mikrotransakcji, Bethesda zdecydowała się na wprowadzenie kolejnych płatnych opcji.

Nowa usługa subskrypcyjna nazywa się Fallout 1st i umożliwia uzyskanie dodatkowych przywilejów i przedmiotów. Przede wszystkim jej abonenci będą mogli tworzyć prywatne, maksymalnie ośmioosobowe serwery przeznaczone tylko dla zaproszonych osób. Współgracze nie będą musieli mieć wykupionej subskrypcji, ale wiadomo, że instancja będzie znikała, gdy wszyscy użytkownicy 1st się wylogują, co utrudni samodzielną zabawę osobom, które nie zdecydują się na jej zakup. Ponadto gracze abonamentowi otrzymają przedmioty zapewniające im przewagę nad niepłacącymi graczami: nielimitowany schowek na komponenty i przenośny punkt do szybkiej podróży. Dostaną oni także dodatkową zbroję z Fallouta: New Vegas, specjalne emotki i punkty do wykorzystania w sklepie gry.

Najbardziej kontrowersyjna jest jednak cena abonamentu – jeden miesiąc Fallout 1st to koszt 13 USD (ok. 50 PLN), a roczny pakiet został wyceniony na 100 USD (ok. 390 PLN). To więcej, niż sama kopia gry! Na dodatek Bethesda wybrała niezbyt udany moment na uruchomienie płatnej subskrypcji – ledwie kilka dni temu deweloper poinformował bowiem o opóźnieniu dużej, darmowej aktualizacji początkowo zaplanowanej na jesień 2019. Miała ona rozwiązać wiele spośród najbardziej palących problemów gry, przede wszystkim uzupełnić jej pusty i nudny świat o postaci niezależne. Niestety, aktualizacja została przełożona na przyszły rok, a w międzyczasie Bethesda zdecydowała się na wprowadzenie drogiego abonamentu. Ciekawe, ilu graczy zdecyduje się na jego zakup…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne