Połącz się z nami

Newsy

Facebook chce ukryć polubienia pod postami

Ma to przyczynić się do większego komfortu użytkowników.

Opublikowane

dnia

Usilna pogoń za „lajkami” i reakcjami na Facebooku to zjawisko, które zostało zauważone przez psychologów, reklamodawców i popkulturę. W pewnym momencie za pozytywne przestał je postrzegać nawet sam Facebook. Portal zastanawia się nad ukryciem publicznych liczników polubień.

Nowa funkcja miałaby działać w bardzo prosty sposób. Jedyną osobą, która zobaczy dokładną ilość polubień pod danym postem będzie jego autor. Reszta użytkowników otrzyma jedynie informację, które znajome osoby „zalajkowały” zawartość, bez dostępu do pełnej listy. Działanie to ma na celu zmniejszenie presji wynikającej z porównywania ilości polubień pod postami, które wrzucili znajomi, a tymi, które sami opublikowaliśmy. Dla wielu osób to żaden problem, ale istnieją użytkownicy, którym obniża to samoocenę i odbiera dobry nastrój.

Ukrywanie „lajków” zostało znalezione w kodzie Facebooka, ale na razie portal nie planuje go uruchamiać. Powodem jest prowadzenie podobnego testu na Instagramie. Użytkownicy z Australii, Brazylii, Irlandii, Japonii, Kanady, Nowej Zelandii i Włoch od miesiąca sprawdzają, jak korzystanie z portalu bez publicznych liczników polubień wpływa na ich samopoczucie i zaangażowanie. Jeśli faza testowa wskaże, że ukrycie „lajków” wyraźnie zwiększa komfort poruszania się po mediach społecznościowych, niewykluczone, że funkcja ta na dobre trafi na Facebooka i Instagrama.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Atari buduje hotele dla graczy

Mają oferować wysoki standard i przeżycia w VR/AR.

Opublikowane

dnia

Już niedługo do listy najciekawszych miejsc dla graczy dołączy osiem punktów na mapie Stanów Zjednoczonych – luksusowe hotele Atari, łączące gamingową tradycję z najnowszymi technologiami.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Antywirus Avast sprzedawał dane użytkowników

Na tyle szczegółowe, że mogą być wykorzystane do śledzenia ruchów w internecie.

Opublikowane

dnia

Charakterystyczna, bardzo głośna komenda „baza wirusów została zaktualizowana” swego czasu pojawiała się na wielu komputerach. Antywirus Avast przeżywał szczyt popularności jakieś 10 lat temu, ale niektórzy użytkownicy korzystają z niego do dziś. Być może powinni oni wybrać inny produkt…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Motorola uczy, jak dbać o ekran Razr

Nie moczyć, nie zaklejać folią ochronną, nie przejmować się wybrzuszeniami.

Opublikowane

dnia

Jeszcze przed oficjalną premierą nostalgicznie składanego telefonu, Motorola postanowiła poinformować przyszłych użytkowników o tym, jak zapewnić smartfonowi długowieczność. Okazuje się, że to zadanie może być naprawdę skomplikowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Apple patentuje komputer wykonany z tafli szkła

Podzespoły ukryte w podstawie i możliwość zmiany nachylenia ekranu.

Opublikowane

dnia

Apple znane jest z tego, że lubi zabawę z designem – czasami z lepszymi rezultatami, czasami z gorszymi (ach, ten Mac Pro o wyglądzie tarki kuchennej). Tym razem wśród patentów złożonych przez producenta znalazł się iMac stworzony na bazie pojedynczej, zakrzywionej tafli szkła.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne