Połącz się z nami

Technologie

Facebook chce ukryć polubienia pod postami

Ma to przyczynić się do większego komfortu użytkowników.

Opublikowane

dnia

Usilna pogoń za „lajkami” i reakcjami na Facebooku to zjawisko, które zostało zauważone przez psychologów, reklamodawców i popkulturę. W pewnym momencie za pozytywne przestał je postrzegać nawet sam Facebook. Portal zastanawia się nad ukryciem publicznych liczników polubień.

Nowa funkcja miałaby działać w bardzo prosty sposób. Jedyną osobą, która zobaczy dokładną ilość polubień pod danym postem będzie jego autor. Reszta użytkowników otrzyma jedynie informację, które znajome osoby „zalajkowały” zawartość, bez dostępu do pełnej listy. Działanie to ma na celu zmniejszenie presji wynikającej z porównywania ilości polubień pod postami, które wrzucili znajomi, a tymi, które sami opublikowaliśmy. Dla wielu osób to żaden problem, ale istnieją użytkownicy, którym obniża to samoocenę i odbiera dobry nastrój.

Ukrywanie „lajków” zostało znalezione w kodzie Facebooka, ale na razie portal nie planuje go uruchamiać. Powodem jest prowadzenie podobnego testu na Instagramie. Użytkownicy z Australii, Brazylii, Irlandii, Japonii, Kanady, Nowej Zelandii i Włoch od miesiąca sprawdzają, jak korzystanie z portalu bez publicznych liczników polubień wpływa na ich samopoczucie i zaangażowanie. Jeśli faza testowa wskaże, że ukrycie „lajków” wyraźnie zwiększa komfort poruszania się po mediach społecznościowych, niewykluczone, że funkcja ta na dobre trafi na Facebooka i Instagrama.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne