Połącz się z nami

Newsy

Asus ZenBook Pro 15 z ekranem dotykowym zamiast touchpada

Dodatkowy ekran z własnymi aplikacjami.

Opublikowane

dnia

Po co komu jeden ekran, skoro można mieć dwa? Z takiego założenia wyszli projektanci laptopa Asus ZenBook Pro 15 wyposażonego w dodatkowy ekran dotykowy zastępujący touchpada. Będzie on wyposażony we własny zestaw aplikacji i połączenie ze smartfonem.

Asus ZenBook Pro 15 to laptop o 15,6-calowym ekranie głównym w rozdzielczości 4K. W najwyższej konfiguracji użytkownicy będą mogli skusić się na komputer z procesorem Intel Core i9-8950HK, 16 GB RAM, kartą graficzną GeForce GTX 1050 Ti i dyskiem SSD o pojemności 1 TB. Najciekawszym elementem urządzenia jest jednak jego touchpad. Zamiast zwykłej płytki dotykowej Asus umieścił w nim ScreenPad, czyli ekran dotykowy o przekątnej 5,5 cali i rozdzielczości Full HD. Z dodatkowego ekranu można korzystać jak ze zwykłego touchpada, ale po uruchomieniu trybu dodatkowego ekranu użytkownik otrzyma dostęp do szeregu natywnych aplikacji i skrótów. Z poziomu ScreenPada można będzie odtworzyć muzykę, uruchomić kalkulator lub zmieniać ustawienia programów – ekran jest „otwarty” dla deweloperów, którzy mogą przypisać do niego najczęściej używane skróty i opcje. ScreenPada będzie można również zsynchronizować z ekranem smartfona.

Oprócz wersji z ekranem głównym 15,6 cala, Asus zapowiedział również mniejszy, 14-calowy wariant laptopa. Urządzenia powinny być dostępne w sprzedaży już w połowie lipca. Ceny ZenBooka Pro 15 rozpoczynać się będą od ok. 8 000 PLN, a za wyższą konfigurację przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej. Czego nie robi się dla produktywności…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix ogłasza premierę 4 sezonu „Domu z papieru”

Najnowszy sezon serialu dostępny na Netflix od 3 kwietnia 2020.

Opublikowane

dnia

przez

Ogłoszenie daty premiery czwartego sezonu Domu z papieru było jedną z niespodzianek podczas CCXP (Brazil Comic Con Experience).

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne