Połącz się z nami

Newsy

Asus ZenBook Pro 15 z ekranem dotykowym zamiast touchpada

Dodatkowy ekran z własnymi aplikacjami.

Opublikowane

dnia

Po co komu jeden ekran, skoro można mieć dwa? Z takiego założenia wyszli projektanci laptopa Asus ZenBook Pro 15 wyposażonego w dodatkowy ekran dotykowy zastępujący touchpada. Będzie on wyposażony we własny zestaw aplikacji i połączenie ze smartfonem.

Asus ZenBook Pro 15 to laptop o 15,6-calowym ekranie głównym w rozdzielczości 4K. W najwyższej konfiguracji użytkownicy będą mogli skusić się na komputer z procesorem Intel Core i9-8950HK, 16 GB RAM, kartą graficzną GeForce GTX 1050 Ti i dyskiem SSD o pojemności 1 TB. Najciekawszym elementem urządzenia jest jednak jego touchpad. Zamiast zwykłej płytki dotykowej Asus umieścił w nim ScreenPad, czyli ekran dotykowy o przekątnej 5,5 cali i rozdzielczości Full HD. Z dodatkowego ekranu można korzystać jak ze zwykłego touchpada, ale po uruchomieniu trybu dodatkowego ekranu użytkownik otrzyma dostęp do szeregu natywnych aplikacji i skrótów. Z poziomu ScreenPada można będzie odtworzyć muzykę, uruchomić kalkulator lub zmieniać ustawienia programów – ekran jest „otwarty” dla deweloperów, którzy mogą przypisać do niego najczęściej używane skróty i opcje. ScreenPada będzie można również zsynchronizować z ekranem smartfona.

Oprócz wersji z ekranem głównym 15,6 cala, Asus zapowiedział również mniejszy, 14-calowy wariant laptopa. Urządzenia powinny być dostępne w sprzedaży już w połowie lipca. Ceny ZenBooka Pro 15 rozpoczynać się będą od ok. 8 000 PLN, a za wyższą konfigurację przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej. Czego nie robi się dla produktywności…

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne