Połącz się z nami

Newsy

Nintendo być może wróci do robienia filmów

Pierwsza wzmianka o kinowych planach Nintendo pojawiła się już w połowie 2015 roku.

Trochę bardziej zaawansowani wiekiem fani włoskiego hydraulika o imieniu Mario dobrze pamiętają jak wielką katastrofą był film „Super Mario Bros.” z 1993 roku. W rolę tytułowego Mario wcielił się wtedy Bob Hoskins, który większość dni na planie chodził pijany po tym kiedy zorientował się w jakim majstersztyku przyszło mu grać.

Ta filmowa porażka skutecznie zniechęciła Nintendo do produkowania kolejnych tytułów i sprawiła, że japońska firma skupiła się w kolejnych ponad 20 latach wyłącznie na rynku gier komputerowych. Teraz jednak pojawił się bardzo wyraźny sygnał, iż być może wkrótce przyjdzie nam podziwiać któregoś z bohaterów ze stajni Nintendo na srebrnym ekranie. Zdaniem rzecznika firmy, Maokoto Wakae, nikt nie ustalił jeszcze szczegółów potencjalnego projektu filmowego, ale coś jest zdecydowanie na rzeczy. Pierwsza wzmianka o kinowych planach Nintendo pojawiła się już w połowie 2015 roku w jednym z podsumowań finansowych. Według serwisu AP japońska firma wstrzymuje się z tym pomysłem do czasu sprzedania przez nią udziałów drużyny baseballowej Seattle Mariners. Dopiero wtedy projekt ten ma nabrać tempa i zapadną konkretne decyzje.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!