SOCJAL
Do góry


Procesor Snapdragon 850 dla urządzeń z Windowsem 10

Nadchodzi nowa generacja komputerów ARM.

Pierwsze hybrydy laptopów i tabletów działające na Windowsie 10 S nie okazały się światowym przebojem. Zamiast wykorzystywać istniejące mobilne procesory, Qualcomm postanowił opracować specjalny czip ARM Snapdragon 850 przeznaczony do działania z systemem operacyjnym Microsoftu.

Snapdragon 850 to przystosowana do potrzeb Windowsa 10 wersja flagowego Snapdragona 845. Procesor składa się z 10-nanometrowego czipa zoptymalizowanego pod potrzeby laptopów, układu graficznego Adreno 630, modemu x20 LTE oraz silnika AI. Qualcomm zapowiada, że nowy czip będzie o 30% szybszy i o 20% wydajniejszy od zastosowanego w poprzedniej generacji komputerów ARM Snapdragona 835. Wyposażone w niego urządzenia będą mogły odtwarzać wideo w jakości 4K oraz wirtualny dźwięk przestrzenny w standardzie aptX. Najważniejszą funkcją pozostaje jednak możliwość połączenia laptopa z internetem LTE bez konieczności używania zewnętrznego modemu – komputery ARM są kompatybilne z kartami SIM.

Pierwszym producentem, który wykorzysta Snapdragona 850 w swoim sprzęcie, będzie Samsung. Na razie nie wiadomo zbyt dużo na temat laptopa: najprawdopodobniej będzie to urządzenie typu 2-w-1. Doświadczenie Samsunga w projektowaniu telefonów komórkowych może zaowocować ciekawą hybrydą komputera i smartfona – efekty prac obydwu producentów będziemy mogli poznać jeszcze w tym roku.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy