Połącz się z nami

Newsy

Procesor Snapdragon 850 dla urządzeń z Windowsem 10

Nadchodzi nowa generacja komputerów ARM.

Opublikowane

dnia

Pierwsze hybrydy laptopów i tabletów działające na Windowsie 10 S nie okazały się światowym przebojem. Zamiast wykorzystywać istniejące mobilne procesory, Qualcomm postanowił opracować specjalny czip ARM Snapdragon 850 przeznaczony do działania z systemem operacyjnym Microsoftu.

Snapdragon 850 to przystosowana do potrzeb Windowsa 10 wersja flagowego Snapdragona 845. Procesor składa się z 10-nanometrowego czipa zoptymalizowanego pod potrzeby laptopów, układu graficznego Adreno 630, modemu x20 LTE oraz silnika AI. Qualcomm zapowiada, że nowy czip będzie o 30% szybszy i o 20% wydajniejszy od zastosowanego w poprzedniej generacji komputerów ARM Snapdragona 835. Wyposażone w niego urządzenia będą mogły odtwarzać wideo w jakości 4K oraz wirtualny dźwięk przestrzenny w standardzie aptX. Najważniejszą funkcją pozostaje jednak możliwość połączenia laptopa z internetem LTE bez konieczności używania zewnętrznego modemu – komputery ARM są kompatybilne z kartami SIM.

Pierwszym producentem, który wykorzysta Snapdragona 850 w swoim sprzęcie, będzie Samsung. Na razie nie wiadomo zbyt dużo na temat laptopa: najprawdopodobniej będzie to urządzenie typu 2-w-1. Doświadczenie Samsunga w projektowaniu telefonów komórkowych może zaowocować ciekawą hybrydą komputera i smartfona – efekty prac obydwu producentów będziemy mogli poznać jeszcze w tym roku.

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne