Połącz się z nami

Newsy

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

Przyczyną rozmów pomiędzy Apple i Spotify jest nowa funkcja SiriKit dostępna w aktualizacji iOS 13 i iPadOS13, która umożliwia obsługę konkurencyjnych serwisów streamingowych za pomocą komend głosowych. Poprzednio, aby skorzystać z nich na iOS, trzeba było własnoręcznie otworzyć aplikację i sterować odtwarzaniem z poziomu urządzenia mobilnego. SiriKit pozwala na wykorzystanie do tego celu Siri, nawet jeśli nie korzystamy z Apple Music. Jest tu oczywiście pewien haczyk: jeśli po prostu zlecimy odtworzenie danego utworu, asystentka domyślnie będzie próbowała połączyć się z usługą Apple; aby skorzystać ze Spotify trzeba wymienić nazwę serwisu w komendzie głosowej.

Konflikt na linii Apple-Spotify jest wielowymiarowy. Szwedzki serwis streamingowy oskarża konkurenta o praktyki monopolistyczne na urządzeniach z iOS, macOS i HomeKitem. Jednym z zarzutów jest właśnie brak wsparcia dla obsługi głosowej Spotify poprzez Siri. Czy SiriKit zakończy spory pomiędzy usługodawcami? Niekoniecznie: na stronie internetowej opisującej żądania Spotify wobec Apple stara skarga na brak wsparcia dla Siri została zastąpiona nową, która krytykuje brak możliwości wyboru domyślnej aplikacji do odtwarzania muzyki na urządzeniach Apple. Trudno zatem sądzić, że firmy dojdą wkrótce do porozumienia; miejmy jedynie nadzieję, że nie ucierpią na tym ich klienci.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Atari buduje hotele dla graczy

Mają oferować wysoki standard i przeżycia w VR/AR.

Opublikowane

dnia

Już niedługo do listy najciekawszych miejsc dla graczy dołączy osiem punktów na mapie Stanów Zjednoczonych – luksusowe hotele Atari, łączące gamingową tradycję z najnowszymi technologiami.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Antywirus Avast sprzedawał dane użytkowników

Na tyle szczegółowe, że mogą być wykorzystane do śledzenia ruchów w internecie.

Opublikowane

dnia

Charakterystyczna, bardzo głośna komenda „baza wirusów została zaktualizowana” swego czasu pojawiała się na wielu komputerach. Antywirus Avast przeżywał szczyt popularności jakieś 10 lat temu, ale niektórzy użytkownicy korzystają z niego do dziś. Być może powinni oni wybrać inny produkt…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Motorola uczy, jak dbać o ekran Razr

Nie moczyć, nie zaklejać folią ochronną, nie przejmować się wybrzuszeniami.

Opublikowane

dnia

Jeszcze przed oficjalną premierą nostalgicznie składanego telefonu, Motorola postanowiła poinformować przyszłych użytkowników o tym, jak zapewnić smartfonowi długowieczność. Okazuje się, że to zadanie może być naprawdę skomplikowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Apple patentuje komputer wykonany z tafli szkła

Podzespoły ukryte w podstawie i możliwość zmiany nachylenia ekranu.

Opublikowane

dnia

Apple znane jest z tego, że lubi zabawę z designem – czasami z lepszymi rezultatami, czasami z gorszymi (ach, ten Mac Pro o wyglądzie tarki kuchennej). Tym razem wśród patentów złożonych przez producenta znalazł się iMac stworzony na bazie pojedynczej, zakrzywionej tafli szkła.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne