Połącz się z nami

Newsy

Steam zbanował ponad 40 000 użytkowników jednego dnia

Użytkownik traci dostęp do danego tytułu i wszystkich innych serwerów.

Opublikowane

dnia

Ponad 40 000 użytkowników serwisu Steam miało kiepski dzień kiedy to zaraz po letniej wyprzedaży gier otrzymały bana nałożonego przez system VAC na ich konta. Zanim jednak zaczniecie ich żałować musicie wiedzieć, że dotknięte tym spustoszeniem zostały tylko osoby, które oszukiwały w grach zakupionych na Steam.

Czym jest system VAC? W gruncie rzeczy jest to wirtualny rycerz stojący na straży ładu i porządku na serwerach Steam. System ten wyłapuje użytkowników, którzy dopuścili się oszustwa w grach multiplayerowych w serwisie i nakłada na nich bana. Kara ta jest dość dotkliwa gdyż użytkownik traci dostęp do danego tytułu i wszystkich innych serwerów objętych ochroną systemu (trochę ponad 500 gier). Co więcej nałożona kara jest dożywotnia i nie podlega dyskusji. W praktyce oznacza to, że jeśli zostałeś przyłapany na oszukiwaniu to możesz się pożegnać z multiplayerami na Steam.

Prawdopodobną przyczyną tak dużego wysypu blokad była z pewnością wyprzedaż, która miała miejsce dzień wcześniej. Najpewniej wielu już zablokowanych użytkowników postanowiło pokonać system zakładając nowe konta i kupując jeszcze raz w promocyjnych cenach gry, które wcześniej posiadali. Ku ich rozpaczy VAC nie dał się oszukać. Dla porównania system ten banuje średnio od 3 do 4 tysięcy użytkowników dziennie.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne