SOCJAL
Do góry


Steam zbanował ponad 40 000 użytkowników jednego dnia

Użytkownik traci dostęp do danego tytułu i wszystkich innych serwerów.

Ponad 40 000 użytkowników serwisu Steam miało kiepski dzień kiedy to zaraz po letniej wyprzedaży gier otrzymały bana nałożonego przez system VAC na ich konta. Zanim jednak zaczniecie ich żałować musicie wiedzieć, że dotknięte tym spustoszeniem zostały tylko osoby, które oszukiwały w grach zakupionych na Steam.

Czym jest system VAC? W gruncie rzeczy jest to wirtualny rycerz stojący na straży ładu i porządku na serwerach Steam. System ten wyłapuje użytkowników, którzy dopuścili się oszustwa w grach multiplayerowych w serwisie i nakłada na nich bana. Kara ta jest dość dotkliwa gdyż użytkownik traci dostęp do danego tytułu i wszystkich innych serwerów objętych ochroną systemu (trochę ponad 500 gier). Co więcej nałożona kara jest dożywotnia i nie podlega dyskusji. W praktyce oznacza to, że jeśli zostałeś przyłapany na oszukiwaniu to możesz się pożegnać z multiplayerami na Steam.

Prawdopodobną przyczyną tak dużego wysypu blokad była z pewnością wyprzedaż, która miała miejsce dzień wcześniej. Najpewniej wielu już zablokowanych użytkowników postanowiło pokonać system zakładając nowe konta i kupując jeszcze raz w promocyjnych cenach gry, które wcześniej posiadali. Ku ich rozpaczy VAC nie dał się oszukać. Dla porównania system ten banuje średnio od 3 do 4 tysięcy użytkowników dziennie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy