Połącz się z nami

Technologie

NASA zaoferuje wsparcie SpaceX i Blue Origin

Celem jest rozwinięcie nowych technologii przydatnych podczas misji.

Opublikowane

dnia

NASA rozpoczęła współpracę z prywatnymi przedsiębiorstwami stosunkowo niedawno, ale efekty tego partnerstwa są już doskonale widoczne. Jest to zapewne jeden z powodów, który zachęcił amerykańską agencję kosmiczną do wsparcia 13 firm w procesie rozwijania nowych technologii kosmicznych.

Program wsparcia skierowany jest do prywatnych przedsiębiorstw, które pracują nad stworzeniem nowych rozwiązań pozwalających na lądowanie na innych planetach, przemieszczanie się po ich powierzchni czy przetrwanie w kosmosie. Wśród wybranych podmiotów jest SpaceX. Firma Elona Muska współpracuje z NASA już od wielu miesięcy przy opracowywaniu kapsuły Crew Dragon; nowe obszary partnerstwa pomogą im przede wszystkim w dopracowaniu technologii pionowego lądowania rakiety Starship na powierzchni Księżyca.

Kolejnym partnerem NASA został wspierany przez Jeffa Bezosa Blue Origin. Przedsiębiorstwo otrzyma wsparcie w zakresie opracowania precyzyjnego systemu lądowania w konkretnych miejscach na Księżycu oraz technologii zasilania lądownika Blue Moon i towarzyszących mu łazików, również podczas księżycowej nocy – dwutygodniowego okresu, w którym temperatura spada nawet do -173 stopni Celsjusza.

NASA będzie kontynuowała także współpracę z Lockheed Martin. Ich wspólne przedsięwzięcie pozwoli na opracowanie autonomicznego systemu kultywacji roślin w warunkach kosmicznych, dzięki któremu odkrywcy kosmosu będą mogli łatwo pozyskiwać żywność. NASA ma nadzieję, że system ten zostanie wykorzystany podczas wypraw nie tylko na Księżyc, ale również na Marsa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Apple Mac Pro dostępny już w sprzedaży

W maksymalnej konfiguracji kosztuje tyle, co porządnie wyposażone auto.

Opublikowane

dnia

Gdy Apple po raz pierwszy pokazało nowego Maka Pro, sprzęt wzbudził sporo kontrowersji, począwszy od designu nazywanego „tarką do warzyw”, a skończywszy na fakcie, że jego ekran miał być sprzedawany bez podstawki (trzeba za nią dodatkowo zapłacić). Apple niekoniecznie przejęło się krytyką, a Mac Pro jest już dostępny w sklepie Apple.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Promocja White Christmas w sklepie Denon Store

Specjalna oferta na produkty audio (i nie tylko) w białym kolorze.

Opublikowane

dnia

Święta już tuż-tuż, a wielu z nas wciąż nie kupiło prezentów dla najbliższych. Z pomocą przychodzi nam sklep Denon Store, który właśnie rozpoczął specjalną promocję White Christmas. Znajdziemy w niej mnóstwo high-endowych produktów w atrakcyjnych cenach.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne