Połącz się z nami

Technologie

NASA zaoferuje wsparcie SpaceX i Blue Origin

Celem jest rozwinięcie nowych technologii przydatnych podczas misji.

Opublikowane

dnia

NASA rozpoczęła współpracę z prywatnymi przedsiębiorstwami stosunkowo niedawno, ale efekty tego partnerstwa są już doskonale widoczne. Jest to zapewne jeden z powodów, który zachęcił amerykańską agencję kosmiczną do wsparcia 13 firm w procesie rozwijania nowych technologii kosmicznych.

Program wsparcia skierowany jest do prywatnych przedsiębiorstw, które pracują nad stworzeniem nowych rozwiązań pozwalających na lądowanie na innych planetach, przemieszczanie się po ich powierzchni czy przetrwanie w kosmosie. Wśród wybranych podmiotów jest SpaceX. Firma Elona Muska współpracuje z NASA już od wielu miesięcy przy opracowywaniu kapsuły Crew Dragon; nowe obszary partnerstwa pomogą im przede wszystkim w dopracowaniu technologii pionowego lądowania rakiety Starship na powierzchni Księżyca.

Kolejnym partnerem NASA został wspierany przez Jeffa Bezosa Blue Origin. Przedsiębiorstwo otrzyma wsparcie w zakresie opracowania precyzyjnego systemu lądowania w konkretnych miejscach na Księżycu oraz technologii zasilania lądownika Blue Moon i towarzyszących mu łazików, również podczas księżycowej nocy – dwutygodniowego okresu, w którym temperatura spada nawet do -173 stopni Celsjusza.

NASA będzie kontynuowała także współpracę z Lockheed Martin. Ich wspólne przedsięwzięcie pozwoli na opracowanie autonomicznego systemu kultywacji roślin w warunkach kosmicznych, dzięki któremu odkrywcy kosmosu będą mogli łatwo pozyskiwać żywność. NASA ma nadzieję, że system ten zostanie wykorzystany podczas wypraw nie tylko na Księżyc, ale również na Marsa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne