Połącz się z nami

Newsy

Aplikacje Gmail z obsługą dynamicznej zawartości

Interaktywne maile także na urządzeniach mobilnych.

„Dynamiczne maile” zostały ciepło przyjęte przez społeczność użytkowników Gmaila. Od lipca dostępne one były jedynie w przeglądarkowej wersji skrzynki, ale teraz trafiają także do aplikacji na Androidzie i iOS.

Nowe funkcje zbudowane są w oparciu o otwarty program Accelerated Mobile Pages, który polega na przyspieszeniu i usprawnieniu przeglądania internetu na smartfonach i tabletach. Dynamiczny Gmail pozwoli użytkownikom wykonać szereg czynności bez opuszczania okna wiadomości; za jego pomocą odpowiemy na zaproszenia lub rezerwacje, wypełnimy kwestionariusze, przejrzymy dołączone katalogi i odpowiemy na komentarze, na przykład zamieszczone na blogu lub portalu społecznościowym. Nowy sposób wyświetlania zawartości ma także usprawnić korzystanie z maili w sytuacjach, gdy korzystamy z powolnego połączenia internetowego.

Funkcja jest obecnie wprowadzana na wszystkie konta użytkowników. Proces ten rozpoczął się w czwartek, 21 listopada, ale Google przewiduje, że jego implementacja może potrwać nieco dłużej, nawet do dwóch tygodni. Aby włączyć lub wyłączyć dynamiczne maile należy wybrać opcję Ustawienia i Ustawienia Ogólne, a następnie zaznaczyć opcję „Włącz dynamiczny e-mail”. Dynamiczne maile będziemy mogli otrzymać od usługodawców, którzy przystąpili do projektu, w tym Booking.com czy Pinterest.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kompletny przewodnik: Nauka gry na klawiszach

Publikacje

TEST: OnePlus 8 Pro

Testy

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!