Połącz się z nami

Technologie

Aplikacje Gmail z obsługą dynamicznej zawartości

Interaktywne maile także na urządzeniach mobilnych.

Opublikowane

dnia

„Dynamiczne maile” zostały ciepło przyjęte przez społeczność użytkowników Gmaila. Od lipca dostępne one były jedynie w przeglądarkowej wersji skrzynki, ale teraz trafiają także do aplikacji na Androidzie i iOS.

Nowe funkcje zbudowane są w oparciu o otwarty program Accelerated Mobile Pages, który polega na przyspieszeniu i usprawnieniu przeglądania internetu na smartfonach i tabletach. Dynamiczny Gmail pozwoli użytkownikom wykonać szereg czynności bez opuszczania okna wiadomości; za jego pomocą odpowiemy na zaproszenia lub rezerwacje, wypełnimy kwestionariusze, przejrzymy dołączone katalogi i odpowiemy na komentarze, na przykład zamieszczone na blogu lub portalu społecznościowym. Nowy sposób wyświetlania zawartości ma także usprawnić korzystanie z maili w sytuacjach, gdy korzystamy z powolnego połączenia internetowego.

Funkcja jest obecnie wprowadzana na wszystkie konta użytkowników. Proces ten rozpoczął się w czwartek, 21 listopada, ale Google przewiduje, że jego implementacja może potrwać nieco dłużej, nawet do dwóch tygodni. Aby włączyć lub wyłączyć dynamiczne maile należy wybrać opcję Ustawienia i Ustawienia Ogólne, a następnie zaznaczyć opcję „Włącz dynamiczny e-mail”. Dynamiczne maile będziemy mogli otrzymać od usługodawców, którzy przystąpili do projektu, w tym Booking.com czy Pinterest.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne