SOCJAL
Do góry


Android P z kompletnie nowym designem

Wśród nowości większa integracja systemu z Asystentem Google.

Android 8.0 Oreo jeszcze na dobre nie zadomowił się na naszych urządzeniach mobilnych, a świat obiegają już pierwsze pogłoski na temat Androida P. Zgodnie z nimi nowa wersja popularnego systemu operacyjnego ma zyskać zupełnie nowy design i dedykowane wsparcie dla wchodzących na rynek technologii mobilnych.

Nowy design Androida P ma być skierowany nie tylko do obecnych użytkowników systemu, ale również do fanów Apple – nowoczesny interfejs ma kontrastować z zapowiedzianymi przez Apple zmianami w iOS 12, które mają być przede wszystkim nastawione na funkcjonalność. Jedną z wizualnych zmian ma być dodanie wsparcia dla znanego z iPhone’a X charakterystycznego wcięcia u góry ekranu, które chętnie zapożyczane jest przez innych producentów. Nowy Android ma również lepiej działać z telefonami o nietypowych formach – przykładowo, z dwoma ekranami (jak ZTE Axon M) oraz tymi ze składanym ekranem.

Z funkcjonalnego punktu widzenia główne zmiany mają dotyczyć przede wszystkim wszechobecnej integracji Asystenta Google, na przykład w pasku wyszukiwania na ekranie głównym. Z jego funkcjonalności mają korzystać również aplikacje stworzone przez zewnętrznych deweloperów. System ma być również zoptymalizowany pod kątem wydajniejszej pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy