Połącz się z nami

Technologie

AMD Ryzen 9 3900X – 12-rdzeniowy procesor gamingowy

Ma być znacznie tańszy od porównywalnej propozycji Intela.

Opublikowane

dnia

AMD również nie osiada na laurach i pokazuje publice swoje najnowsze dziecko. Procesor Ryzen 9 3900X ma być tanią, ale wydajną alternatywą dla droższych podzespołów Intela, która już niedługo zagości na naszych komputerach.

Ryzen 9 3900X to flagowy model z generacji 3000, pierwszej stworzonej w zmniejszającej zużycie energii architekturze 7 nm. Wyróżnia się on mocną specyfikacją: 12 rdzeniom i 24 wątkom oraz taktowaniu turbo 4,6 GHz towarzyszy stosunkowo niewielka emisja ciepła. Według AMD procesor jest wydajniejszy od swojego najważniejszego konkurenta, Core i9 9920X – podczas przykładowego modelowania 3D wykonał on zadanie o 18% szybciej od podzespołu Intela. Co najciekawsze, Ryzen 9 3900X ma być od niego również tańszy: za Core i9 9920X zapłacimy w polskich sklepach ok. 5 500 PLN, a propozycja AMD wyceniona jest na 500 USD (ok. 1 920 PLN), co nawet przy wzroście ceny w dystrybucji przełoży się na niższą kwotę do zapłaty.

Oprócz Ryzena 9 3900X w serii znajdują się także trzy inne, nieco słabsze procesory: 6-rdzeniowy 3600 za 200 USD (770 PLN), 8-rdzeniowy 3700X o maksymalnym taktowaniu 4,4 GHz (330 USD/1 270 PLN) oraz kosztujący 400 USD (1 540 PLN) 8-rdzeniowy 3800X z trybem boost do 4,5 GHz. AMD pracuje także nad rozwojem swoich kart graficznych – rodzina Radeon RX 5700 zostanie bliżej zaprezentowana już w czerwcu, a producent obiecuje, że będzie ona mogła konkurować z superwydajnymi kartami RTX od Nvidii!

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne