Połącz się z nami

Technologie

AMD Ryzen 9 3900X – 12-rdzeniowy procesor gamingowy

Ma być znacznie tańszy od porównywalnej propozycji Intela.

Opublikowane

dnia

AMD również nie osiada na laurach i pokazuje publice swoje najnowsze dziecko. Procesor Ryzen 9 3900X ma być tanią, ale wydajną alternatywą dla droższych podzespołów Intela, która już niedługo zagości na naszych komputerach.

Ryzen 9 3900X to flagowy model z generacji 3000, pierwszej stworzonej w zmniejszającej zużycie energii architekturze 7 nm. Wyróżnia się on mocną specyfikacją: 12 rdzeniom i 24 wątkom oraz taktowaniu turbo 4,6 GHz towarzyszy stosunkowo niewielka emisja ciepła. Według AMD procesor jest wydajniejszy od swojego najważniejszego konkurenta, Core i9 9920X – podczas przykładowego modelowania 3D wykonał on zadanie o 18% szybciej od podzespołu Intela. Co najciekawsze, Ryzen 9 3900X ma być od niego również tańszy: za Core i9 9920X zapłacimy w polskich sklepach ok. 5 500 PLN, a propozycja AMD wyceniona jest na 500 USD (ok. 1 920 PLN), co nawet przy wzroście ceny w dystrybucji przełoży się na niższą kwotę do zapłaty.

Oprócz Ryzena 9 3900X w serii znajdują się także trzy inne, nieco słabsze procesory: 6-rdzeniowy 3600 za 200 USD (770 PLN), 8-rdzeniowy 3700X o maksymalnym taktowaniu 4,4 GHz (330 USD/1 270 PLN) oraz kosztujący 400 USD (1 540 PLN) 8-rdzeniowy 3800X z trybem boost do 4,5 GHz. AMD pracuje także nad rozwojem swoich kart graficznych – rodzina Radeon RX 5700 zostanie bliżej zaprezentowana już w czerwcu, a producent obiecuje, że będzie ona mogła konkurować z superwydajnymi kartami RTX od Nvidii!

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne