Połącz się z nami

Newsy

Intel prezentuje Core i9-9900KS – procesor dla graczy

Osiem rdzeni o maksymalnym taktowaniu 5 GHz.

Walka o gracza w segmencie procesorów do gier nie słabnie. W odróżnieniu od stawiającego na liczbę rdzeni AMD, Intel podkręca taktowanie. Najnowszy procesor Core i9 otrzymał osiem rdzeni, ale każdy z imponującym turbo.

Według Intela i9-9900KS to najszybszy komercyjny procesor dostępny na rynku. Jest on zbudowany na bazie zeszłorocznego modelu i9-9900K, który charakteryzował się maksymalnym taktowaniem 5 GHz. Wartość ta dotyczyła jednak jedynie jednego rdzenia, podczas gdy pozostałe pracowały z niższym zegarem. Nowy procesor pozwala podkręcić taktowanie wszystkich ośmiu rdzeni, co zdecydowanie zwiększa wydajność procesora. Na dodatek i9-9900KS działa z podstawowym zegarem 4 GHz, co na pewno przełoży się na ilość ciepła generowaną przez procesor. W praktyce oznacza to, że do pokazania pełni swoich możliwości podzespół wymagał będzie odpowiednio wydajnego chłodzenia, które zapobiegnie wyłączaniu się komputera wskutek przegrzania.

Cena i9-9900KS jest na chwilę obecną nieznana, podobnie zresztą jak data planowanego rozpoczęcia sprzedaży. To nie jedyna nowa wiadomość od Intela – producent pochwalił się także pierwszymi testami szybkości procesorów 11 generacji nazwanej Ice Lake. Podzespoły należące do nowej linii będą wykonane w architekturze 10 nm, której dopracowanie zajęło Intelowi sporo czasu. Wyniki testów wydają się obiecujące: nowe procesory mają zapewniać lepszą wydajność w grach niż dostępne na rynku konkurencyjne czipy AMD oraz rodzime podzespoły 9 generacji, na której oparty jest także i9-9900KS.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

Newsy

Predator Helios, Predator Triton i Nitro otrzymają najnowsze procesory Intela i karty graficzne NVIDIA

Gaming

Acer prezentuje nowości z linii ConceptD

Newsy

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!