Połącz się z nami

Technologie

Intel prezentuje Core i9-9900KS – procesor dla graczy

Osiem rdzeni o maksymalnym taktowaniu 5 GHz.

Opublikowane

dnia

Walka o gracza w segmencie procesorów do gier nie słabnie. W odróżnieniu od stawiającego na liczbę rdzeni AMD, Intel podkręca taktowanie. Najnowszy procesor Core i9 otrzymał osiem rdzeni, ale każdy z imponującym turbo.

Według Intela i9-9900KS to najszybszy komercyjny procesor dostępny na rynku. Jest on zbudowany na bazie zeszłorocznego modelu i9-9900K, który charakteryzował się maksymalnym taktowaniem 5 GHz. Wartość ta dotyczyła jednak jedynie jednego rdzenia, podczas gdy pozostałe pracowały z niższym zegarem. Nowy procesor pozwala podkręcić taktowanie wszystkich ośmiu rdzeni, co zdecydowanie zwiększa wydajność procesora. Na dodatek i9-9900KS działa z podstawowym zegarem 4 GHz, co na pewno przełoży się na ilość ciepła generowaną przez procesor. W praktyce oznacza to, że do pokazania pełni swoich możliwości podzespół wymagał będzie odpowiednio wydajnego chłodzenia, które zapobiegnie wyłączaniu się komputera wskutek przegrzania.

Cena i9-9900KS jest na chwilę obecną nieznana, podobnie zresztą jak data planowanego rozpoczęcia sprzedaży. To nie jedyna nowa wiadomość od Intela – producent pochwalił się także pierwszymi testami szybkości procesorów 11 generacji nazwanej Ice Lake. Podzespoły należące do nowej linii będą wykonane w architekturze 10 nm, której dopracowanie zajęło Intelowi sporo czasu. Wyniki testów wydają się obiecujące: nowe procesory mają zapewniać lepszą wydajność w grach niż dostępne na rynku konkurencyjne czipy AMD oraz rodzime podzespoły 9 generacji, na której oparty jest także i9-9900KS.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne