Połącz się z nami

Technologie

Intel prezentuje Core i9-9900KS – procesor dla graczy

Osiem rdzeni o maksymalnym taktowaniu 5 GHz.

Opublikowane

dnia

Walka o gracza w segmencie procesorów do gier nie słabnie. W odróżnieniu od stawiającego na liczbę rdzeni AMD, Intel podkręca taktowanie. Najnowszy procesor Core i9 otrzymał osiem rdzeni, ale każdy z imponującym turbo.

Według Intela i9-9900KS to najszybszy komercyjny procesor dostępny na rynku. Jest on zbudowany na bazie zeszłorocznego modelu i9-9900K, który charakteryzował się maksymalnym taktowaniem 5 GHz. Wartość ta dotyczyła jednak jedynie jednego rdzenia, podczas gdy pozostałe pracowały z niższym zegarem. Nowy procesor pozwala podkręcić taktowanie wszystkich ośmiu rdzeni, co zdecydowanie zwiększa wydajność procesora. Na dodatek i9-9900KS działa z podstawowym zegarem 4 GHz, co na pewno przełoży się na ilość ciepła generowaną przez procesor. W praktyce oznacza to, że do pokazania pełni swoich możliwości podzespół wymagał będzie odpowiednio wydajnego chłodzenia, które zapobiegnie wyłączaniu się komputera wskutek przegrzania.

Cena i9-9900KS jest na chwilę obecną nieznana, podobnie zresztą jak data planowanego rozpoczęcia sprzedaży. To nie jedyna nowa wiadomość od Intela – producent pochwalił się także pierwszymi testami szybkości procesorów 11 generacji nazwanej Ice Lake. Podzespoły należące do nowej linii będą wykonane w architekturze 10 nm, której dopracowanie zajęło Intelowi sporo czasu. Wyniki testów wydają się obiecujące: nowe procesory mają zapewniać lepszą wydajność w grach niż dostępne na rynku konkurencyjne czipy AMD oraz rodzime podzespoły 9 generacji, na której oparty jest także i9-9900KS.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne