Połącz się z nami

Newsy

CES 2018: pilot drogowy AI od NVIDII i Volkswagena

Na razie tylko w elektrycznym mikrobusie od Niemców.

Podczas swojego segmentu na CES 2018 NVIDIA zaprezentowała szereg rozwiązań nie tylko dla graczy. Coraz poważniej wkracza ona na rynek inteligentnych pojazdów, czego dowodzi oficjalnie ogłoszone partnerstwo z Volkswagenem. Jego owocem ma być DRIVE IX, wirtualny pilot drogowy, który znajdzie się w elektrycznych mikrobusach I.D. Buzz.

Bazą dla systemu jest ogłoszony w 2016 roku procesor AI dla aut autonomicznych Xavier i działająca na nim platforma Pegasus. DRIVE IX ma być podłączony do komputera pokładowego kolorowo wyglądającego busa i… ułatwiać jego użytkownikowi życie. Dzięki temu VW I.D. Buzz będzie automatycznie otwierał auto, kiedy tylko rozpozna zbliżającego się do niego właściciela – jeśli ten będzie miał zajęte ręce, mikrobus samodzielnie otworzy również bagażnik. Oprócz rozpoznawania głosu system będzie reagował na gesty kierowcy, monitorował jego stan psychofizyczny i informował o jakichkolwiek niebezpieczeństwach. Bus trafi na rynek w 2022 roku.

Mimo zastosowanej technologii, I.D. Buzz nie będzie pojazdem autonomicznym, a jedynie inteligentnym. NVIDIA zapowiedziała, że prace nad samodzielnymi autami będzie prowadziła nie tylko z Volkswagenem, ale również z Uberem. Wśród innych nowości przedstawionych przez producenta znalazły się kolorowe filtry obrazu Freestyle do nakładki GeForce Experience oraz monitor dla graczy o przekątnej 65 cali i G-Sync.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Opel Grandland X Hybrid4

Moto

TEST: Renault Captur TCe 130

Moto

TEST: Opel Astra GS Line

Moto

TEST: Audi A3 Sportback S Line

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!