Połącz się z nami

Newsy

Airbnb chce zakwaterować pracowników służb zdrowia

Doskonały sposób na zagospodarowanie miejsc noclegowych.

W czasach, gdy turystyka jest niemożliwa, hotele i prywatne obiekty noclegowe pozostają puste. Spokojnie, Airbnb ma sposób na ich wykorzystanie: portal prosi użytkowników o pomoc w akcji, która umożliwi znalezienie tymczasowych miejsc pobytu dla pracowników służb zdrowia.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób, które na co dzień wystawiają mieszkania i domy na Airbnb. Ruch turystyczny na świecie zamarł, a większość obiektów pozostaje wolna, co czyni z nich doskonałe miejsce do zakwaterowania pracowników służby zdrowia i pomocy humanitarnej niosących pomoc podczas pandemii COVID-19.

Airbnb zachęca gospodarzy do udostępnienia domów i mieszkań dla ratowników medycznych zrzeszonych z organizacjami partnerskimi: Międzynarodowym Komitetem Ratunkowym, Federacją Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i International Medical Corps. Ze względu na bezpieczeństwo, oferta dotyczy jedynie obiektów, w których nie przebywają żadne inne osoby. Portal zachęca do nieodpłatnego przyjęcia ratowników pod swój dach, ale jeśli użytkownik nie ma takiej możliwości, obiecuje zrezygnowanie ze wszystkich opłat manipulacyjnych. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa w wynajmowanych domach, Airbnb przygotowało specjalną listę procedur sprzątania i dezynfekcji dla właścicieli i gości.

Portal uruchomił także specjalny fundusz wspierający osoby, które muszą przebywać w pobliżu szpitali lub zachować bezpieczny dystans od rodziny – wpłacone na niego darowizny zostaną wykorzystane do opłacenia bezpiecznych, tymczasowych miejsc pobytu dla lekarzy lub pracowników pomocy humanitarnej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

RECENZJA: Final Fantasy VII Remake

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

TEST: Kindle Paperwhite 4

Testy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!