Połącz się z nami

Newsy

Facebook wprowadzi przycisk „Nie lubię”

Nowa funkcja trafiła na tapetę w siedzibie firmy.

W udzielonej wczoraj wypowiedzi Mark Zuckerberg zapowiedział wprowadzenie do interfejsu Facebooka przycisku „Nie lubię”, który miałby pomóc w okazaniu empatii w przypadku nieszczęśliwego wydarzenia w życiu któregoś z naszych przyjaciół.

Zuckerberg zaznaczył, że ludzie prosili go o wprowadzenie przycisku „Nie lubię” już lata temu. Jednak dopiero teraz nowa funkcja trafiła na tapetę w siedzibie firmy. Zdaniem CEO Facebooka taka opcja jest potrzebna w przypadku potrzeby wyrażenia empatii w stosunku do przykrych wydarzeń w życiu naszych przyjaciół. W jego odczuciu dziwnie jest klikać „Lubię to” pod wiadomością o rozwodzie, nieszczęśliwym wypadku czy śmierci w rodzinie.

Wprowadzenie tak znaczącej zmiany do serwisu, z którego każdego dnia korzystają miliony osób wiąże się oczywiście z pewnymi potencjalnymi problemami i nadużyciami. Facebook nie chce ostatecznie stać się narzędziem w rękach ludzi pragnących gnębić swoich znajomych negatywnymi komentarzami. Między innymi dlatego korzystanie z przycisku „Nie lubię” ma być możliwe wyłącznie w określonych warunkach.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook prezentuje prototyp kompaktowego headsetu VR

Newsy

Oculus kończy produkcję headsetu Go

Newsy

Twitter wprowadza wiadomości audio

Newsy

Snapchat odświeża wygląd aplikacji

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!