Połącz się z nami

Newsy

Kolejne problemy z telefonami Pixel 2

Korzystanie z niektórych sieci LTE sprawia, że telefony losowo się wyłączają.

Nowe problemy z nowymi telefonami Google pojawiają się jak grzyby po deszczu. Po aktualizacji, która miała zaradzić większości z nich, spodziewano się, że nie usłyszymy o kolejnych wadach. Niestety, użytkownicy zgłaszają kolejny problem: samodzielne ponowne uruchamianie się telefonu pozornie bez przyczyny.

Na forach internetowych użytkowników Google Pixel 2 i Pixel 2 XL pojawiło się wiele głosów informujących o dziwnym zachowaniu ich telefonu: urządzenie wyłącza się i ponownie włącza w przypadkowych momentach, jak gdyby bez przyczyny. Błąd ten wydaje się tak losowy, że nawet samo Google nie wystosowało do tej pory oficjalnego komentarza dotyczącego problemu ani nie zaproponowało rozwiązania.

Ciekawą teorię na temat przyczyny tego problemu mają niektórzy użytkownicy forum. Według nich samodzielne ponowne uruchamianie się telefonu jest połączone z użytkowaniem sieci LTE. Po zablokowaniu łączenia się z LTE błąd znika. Co ciekawe, jeden z posiadaczy Pixela 2, Nader Babbili, poszedł o krok dalej i przeprowadził szereg testów związanych z dziwnym zachowaniem smartfona. Okazało się, że telefony nie mają problemu z obsługą LTE, o ile nie znajdują się w zasięgu zewnętrznego urządzenia wzmacniającego sygnał komórkowy. Po jego wyłączeniu problemy ustąpiły. Według internautów może to mieć związek ze sterownikami urządzenia wzmacniającego, które powodują wewnętrzny błąd jądra i w rezultacie wyłączenie się i włączenie telefonu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

OnePlus prezentuje dwa nowe modele z serii Nord N

Newsy

TEST: HTC Desire 20 pro

Testy

Marka Vivo trafia do Polski

Newsy

Oficjalna premiera OnePlus 8T

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!