Połącz się z nami

Internet Maker

Xara Xtreme

Opublikowane

dnia

Recenzując mowy pakiet do grafiki wektorowej, przekonalismy się, że to udane, wszechstronne narzędzie. Xara Xtreme to dobry sposób na dołączenie do świata designu. Od teraz będziesz mógł wstawiać swoje prace dosłownie wszędzie, na Illustratorze począwszy, a na Windows Media skończywszy.

Chociaż Xara Xtreme znany jest głównie jako program do grafiki wektorowej, został on również wyposażony w funkcje, które rozszerzają jego możliwości o edycję zdjęć i animacji, czyniąc z całego pakietu wszechstronne narzędzie na potrzeby webdesignu. Program został zoptymalizowany w taki sposób, aby nauka jego obsługi przebiegała szybko, a praca szła sprawnie i bez przestojów. To właściwy wybór dla osób mających często do czynienia z bannerami, grafiką wektorową lub interaktywnymi elementami.

Narzędzia do grafiki wektorowej zostały odpowiednio dobrane. Jeżeli korzystasz z tabletu, poczujesz, jak program doskonale reaguje na twoje czynności. Przejdź do narzędzi do tworzenia wielokątów, przekop się przez paletę wyboru kolorów i przekonaj
się, że to naprawdę efektywny sposób pracy.

Jeżeli potrzebujesz zamieścić w projekcie fotografię, ale wymaga ona niewielkich poprawek, otwórz ją w module do edycji ilustracji. Dokonaj zmian i dodaj stworzoną bitmapę do reszty. Istnieje nawet możliwość włączenia nowych funkcji poprzez instalację wybranych wtyczek do Photoshopa.

Wygląd i wrażenia

Interfejs Xary Xtreme nie jest rozbudowany.
Po części odpowiada za to podział na moduły do animacji i bitmap,
ale i tak nie zmienia to ogólnego
wrażenia. Z zalet można wymienić fakt że wszystkie palety z opcjami są płynne i podlegają modyfikacjom – możesz je umieścić po dowolnej stronie ekranu i mieć dzięki temu natychmiastowy dostęp do ustawień grafik, czcionek i płynnych bitmap.

Szybko zauważysz, że zamiast ślęczeć nad kolejnymi przydługimi przewodnikami,
bez żadnego problemu przysiadłeś
do pracy i eksperymentowania z interaktywnymi narzędziami. Stopień, w jakim da się modyfikować stworzone elementy, zachęca do pogłębiania praktycznego doświadczenia.

Co ważne, Xara Group wydaje się lojalnie utrzymywać innowacyjny charakter swojego oprogramowania. Funkcje takie jak interaktywny
ani-aliasing pozwalają na wyciągnięcie
maksymalnej ostrości, a korzystanie
z narzędzia do mieszania kształtów (zobacz najważniejsze funkcje programu w ramce poniżej) to prawdziwa przyjemność.

Firma Xara podjęła niedawno mądrą decyzję o wypuszczeniu open-source\’owych
wersji programu Xtreme na platformy Linux i Mac. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie http://www.xara.com. Ten ruch może przyczynić się do popularyzacji Xtreme
jako podstawowego pakietu dla społeczności webdesignerów, dającego
korzyści wszystkim użytkownikom.

Najważniejsze funkcje

1. Świat przycisków

Tak jak można się tego było spodziewać, Xara Xtreme doskonale sprawdza się przy tworzeniu podstawowych elementów layoutu. Przyciski, paski, fragmenty nawigacji – to wszystko można szybko złożyć w jedną całość i przy odrobinie
fantazji zamienić w coś wyjątkowego.

2. Łączone kształty

Chociaż narzędzia do animacji wbudowane w Xtreme są dosyć proste, narzędzie takie jak łączenie kształtów pozwala na nadanie dotychczasowym
GIF-om nowego wymiaru. Możesz teraz nareszcie skupić się na kompozycji strony WWW, zamiast tracić czas na zamartwianie się nużącymi opcjami menu.

3. Dodawanie cieni

Narzędzie do dodawania cieni sprawia dziwne
wrażenie do czasu, aż nie zaczniesz go używać… Ciężko ci się będzie wtedy od niego oderwać.
Jest ono bardzo intuicyjne w użyciu – a to przecież cecha dobrze zaprojektowanej aplikacji.

Werdykt

Dla osób zajmujących się tworzeniem grafiki na potrzeby sieci, które docenią zagnieżdżone odnośniki i automatycznie generowany kod, Xara Xtreme stanowi bardzo użyteczne narzędzie. Brak niektórych funkcji program nadrabia łatwością i przejrzystością obsługi.

Możliwości: 4/5
Funkcjonalność: 4/5
Łatwość obsługi: 4/5
Stosunek cena/jakość: 3/5
Razem: 4/5

Informacje

Producent: Xara Group
Strona WWW: http://www.xara.com
Wymagania: procesor Pentium, 128 MB RAM, Windows 98/Me/2000/XP
Cena: 79$

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne