Połącz się z nami

Internet Maker

vBulletin 3.6

Opublikowane

dnia

vBulletin to rozbudowane forum dyskusyjne z górnej półki. Zasłużenie doczekało się sporego grona zwolenników. Czas sprawdzić, czy i my ulegniemy jego urokowi.

Skrypt forum vBulletin na pewno zna każdy, kto szuka w sieci kompanów do dyskusji. Od dużych, popularnych stron, aż po małe amatorskie serwisy, ten pakiet doskonale sprawdza się w każdych zastosowaniach.

Jeżeli zastanawiasz się nad dodaniem forum dyskusyjnego do swojego serwisu, rozsądnym wyborem będzie właśnie vBulletin. Jest prosty w instalacji,
solidny i elastyczny.

vBulletin bazuje na PHP i MySQL: zdecydowana większość forów dyskusyjnych w internecie wykorzystuje
ten wypróbowany i sprawdzony duet. PHP w połączeniu z MySQL jest szybki, łatwy do opanowania i stanowi
gwarancję solidnego wsparcia ze strony dostawców usług internetowych
będziesz tego potrzebował, jeżeli przewidujesz duży ruch na swojej stronie.

Instalacja to bułka z masłem – nie ma tu nic, do czego można by się przyczepić. Chociaż w szczególnych przypadkach może się ona zamienić w piekło. Np. gdy zaczniesz mieszać w ustawieniach bazy danych, nie mając do tego ani umiejętności ani kopii zapasowej. Dlatego moment pomyślnego ukończenia instalacji na pewno dodaje otuchy.

Jedyna uwaga dotyczy również sytuacji, gdy korzysta się z innej bazy niż MySQL. Zdarza się to na fizycznych serwerach dedykowanych,
ale na szczęście zwykłych webmasterów wykorzystujących standardowy hosting ten problem zwykle nie dotyczy.

Niekończące się wybory

Zainstalowany vBulletin wita administratora
oszałamiającym zestawem opcji i modyfikacji. Jeżeli nie masz doświadczenia w zarządzaniu forum internetowym, takie bogactwo funkcji może być przytłaczające. Dlatego warto odnotować, że domyślne ustawienia aplikacji vBulletin również dadzą się z powodzeniem używać. To oraz przemyślany mechanizm forum sprawia, że nie trzeba za wszystko zabierać się już na samym starcie.

Możesz więc na przykład zmienić schemat kolorów lub wyłączyć wątki w postach. Opanowanie całego pakietu będzie wymagało czasu i cierpliwości, lecz dzień, dwa obcowania z programem wystarczą, aby poczuć się pewniej. Na stronie producenta vBulletin znajdziesz doskonałą dokumentację w postaci PDF-ów oraz forum dla społeczności użytkowników.

Korzystanie z vBulletin gwarantuje
dostęp do pełni forumowych doświadczeń i możliwości. Awatary, prywatne wiadomości, profile – niczego
tu nie brakuje. Czym bardziej użytkownicy zaangażują się w forum, tym większą satysfakcję będą z niego czerpać. Dlatego też nie powinien nikogo specjalnie dziwić fakt, że ten pakiet cieszy się w sieci tak dużą popularnością.

Najważniejsze funkcje

1. Zarządzanie wątkami

Jedna z wielu przyjemnych funkcji vBulletin. Narzędzia do zarządzania wątkami oddają użytkownikom część kontroli nad ich wpisami na forum, przyczyniając się tym samym do mniejszego marnotrawstwa czasu i wzrostu doświadczenia społeczności. Użytkownicy docenią ponadto dyskretne
narzędzia do personalizacji strony.

2. Wsparcie

Szukając rozwiązania problemu, możesz skorzystać z zaskakująco udanego poradnika online, ściągnąć przewodniki w formie PDF-ów lub skontaktować się za pośrednictwem e-maila z biurem obsługi klienta. Jeżeli prowadzisz komercyjną stronę, dostęp do dedykowanej pomocy technicznej może przesądzić o wyborze tego, a nie innego forum.

3. Planowanie zadań

Możliwość planowania różnych zadań za pomocą aplikacji forum jest wyjątkowo przydatna. Takie sprawy, jak monitorowanie zbanowanych użytkowników i tworzenie raportów, potrafiąpochłonąćmnóstwoczasu,więcjesttoduże ułatwienie dla administratorów, szczególnie tych zarządzających dużymi stronami.

Werdykt

vBulletin to forum dyskusyjne z górnej półki. Nie tylko zawiera wszystkie najnowsze funkcje, które mogliby chcieć twoi użytkownicy, ale zapewnia także sprawne działanie. To pewny wybór.

Możliwości: 5/5
Funkcjonalność: 5/5
Łatwość obsługi: 4/5
Stosunek cena/jakość: 5/5
Razem: 5/5

Informacje

Producent: Jelsoft
Strona WWW: http://www.vbulletin.com
Wymagania: serwer z dostępem do bazy danych MySQL i obsługą, klient FTP
Cena: 160$ lub abonament 85$/rok

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne