Połącz się z nami

Internet Maker

Struktury danych i techniki obiektowe na przykładzie Javy 5.0

Rosnące oczekiwania wobec realizowanych współcześnie aplikacji sprawiają, że kluczową kwestią staje się inżynieria oprogramowania. Podczas tworzenia złożonych systemów informatycznych najważniejsze zadania realizowane są przed napisaniem pierwszych linii kodu źródłowego.

Autorzy:
Elliot Koffman, Paul Wolfgang

Tłumaczenie:
Rafał Jońca, Tomasz Żmijewski
Tytuł oryginału:
Objects, Abstraction, Data Structures and Design: Using Java version 5.0

Format:
B5, stron: 936
Wydawnictwo:
Helion
Data wydania:
04/2006
Cena książki:
99.00 zł

Ocena: 4/5

Sprawny proces implementacji jest w dużym stopniu uzależniony od poprawnego wyboru stosowanych struktur danych. Znajdują one także przełożenie na efektywność funkcjonowania gotowych aplikacji. Programiści, którzy korzystają z języka Java mogą zdobyć wartościowe informacje o strukturach danych i sposobach ich zastosowania w programowaniu obiektowym sięgając po prezentowaną książkę.

Wydana w twardej oprawie pozycja liczy ponad dziewięćset stron. Rozpoczyna się od wprowadzenia do projektowania oprogramowania uwzględniającego m.in. kwestie związane z cyklem życia aplikacji.

Autorzy dzielą się następnie spostrzeżeniami na temat poprawności funkcjonowania i wydajności programów, po czym przechodzą do omówienia dziedziczenia i hierarchii klas. Przybliżają czytelnikom możliwości i zasady implementacji takich struktur, jak listy, stosy, kolejki i drzewa.

Omawiają także rekurencję i zbiory. Dostarczają informacji o popularnych technikach sortowania oraz o samorównoważących się drzewach. W ostatnim rozdziale przedstawiają natomiast grafy.

Warto również zwrócić uwagę na zawartość obszernych dodatków. Znalazły w nich swe miejsce m.in. wprowadzenia do języka Java oraz języka modelowania UML oraz rozważania na temat programowania opartego na zdarzeniach.
Całość uzupełnia słowniczek oraz nieodzowny w przypadku pozycji o tak dużej objętości skorowidz.

Prezentowana publikacja to godny uwagi przewodnik po strukturach danych i
technikach programowania obiektowego, dostępnych dla programistów korzystających z Javy. Dostarcza im informacji o zaletach i wadach poszczególnych struktur, o obszarach, w których można je efektywnie stosować, a ponadto uświadamia potrzebę sięgania po tak zróżnicowane konstrukcje w kontekście nowoczesnej inżynierii oprogramowania.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Budowanie ciekawego widoku listy dla Androida

Internet Maker

Jak zbudować aplikację na Androida?

Internet Maker

Programowanie w Java – podstawy języka

Internet Maker

Jeśli nie PHP, to co?

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!