Meru Networks i Konsorcjum FEN Sp. z o.o. podpisały właśnie umowę dystrybucyjną, dzięki której wizjonerskie rozwiązania WLAN firmy Meru będą dostępne dla użytkowników polskiego rynku.
\”Planujemy zbudować silną sieć partnerską, złożoną z największych polskich integratorów systemowych, za pośrednictwem których chcemy dotrzeć do naszej grupy docelowej. Tworzą ją: klienci biznesowi (w tym w szczególności – średnie i duże firmy, hotele, logistyka, handel, call center), a także instytucje z sektora publicznego (m.in. urzędy, szpitale, uczelnie)\” – powiedział Bo Ericson Wiceprezes ds. Sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią
Meru Networks
Wejście na polski rynek jest wynikiem realizacji strategii europejskiej Meru Networks, która zakłada znaczącą obecność Meru w największych krajach Europy. Plany sprzedażowe są bardzo ambitne, ale jak zapewnia Bo Ericson, możliwe do realizacji. Po pierwsze dlatego, że udało się związać z silnym partnerem w Polsce, jakim jest Konsorcjum FEN, który pomoże nam stworzyć sieć partnerską i zapewni odpowiedni poziom kompetencji współpracujących z nami firm. Po drugie, rozwiązania Meru mają są zaawansowane technologicznie nad konkurencją.
Meru pod względem przychodów ze sprzedaży bezprzewodowych urządzeń sieciowych zajmuje obecnie czwarte miejsce na świecie. Tempo wzrostu przychodów stawia Meru na pierwszym miejscu pośród wszystkich producentów – jak podaje raport Gartner Group z września 2007. Raport wskazuje również Meru, jako twórcę najbardziej wizjonerskich rozwiązań bezprzewodowych na świecie. O wyjątkowości Meru decydują m.in. opatentowana technologia kontroli i zarządzania ruchem w sieci (tzw. technologia ATC) oraz technologia tzw. wirtualnej komórki.
Technologia ATC (Meru Air Traffic Control) pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej. Dzięki temu możliwe jest efektywne zarządzanie siecią opartą na Meru pod kątem istotnych zjawisk, jak nadawanie priorytetów dla ruchu wrażliwego na opóźnienia, czy przełączanie poszczególnych klientów wireless do mniej obciążonych punktów dostępowych.
Z kolei technologia wirtualnej komórki (Virtual Cell) pozwala wszystkim punktom dostępowym pracować na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci bezprzewodowej. Dlatego bezprzewodowe sieci Meru bardzo dobrze radzą sobie z takimi zjawiskami, jak przełączanie klientów pomiędzy punktami dostępowymi, balansowanie pasmem, czy też uszkodzenia.