Połącz się z nami

Newsy

Elon Musk planuje wycofanie Tesli z giełdy

Akcje zostaną odkupione po 420 USD.

Opublikowane

dnia

Twitter Elona Muska bywa czasami źródłem zaskakujących informacji, a czasami jedynie miejscem, w którym milioner może potrollować śledzących go użytkowników. Ostatnie tweety należą do tej pierwszej kategorii, chociaż nie obyło się bez wątpliwości. Elon Musk podzielił się z internautami informacją, że planuje wycofanie Tesli z giełdy.

Producent samochodów jest obecny na giełdzie od 2010 roku. Od wielu lat wartość akcji Tesli waha się pomiędzy 250 a 390 USD, ale być może już niedługo spółka przekształci się w firmę prywatną. Elon Musk zapowiedział bowiem na Twitterze, że zamierza wykupić akcje firmy po 420 dolarów za sztukę i wycofać Teslę z giełdy. Informacja, która początkowo wydawała się niezbyt wyrafinowanym żartem (420 jest, hmm, symbolem palenia marihuany), została potwierdzona w mailu wysłanym do pracowników firmy. Elon Musk tłumaczy w nim, że fluktuacje wartości akcji i kwartalny cykl rozliczeń zysków i strat wymuszają na kierownictwie Tesli podejmowanie decyzji, które mogą być korzystne dla firmy w krótkoterminowym ujęciu, ale na dłuższą metę zaszkodzić innowacyjności i świeżości produktów. Wycofanie Tesli z giełdy ma również zapobiec zorganizowanym działaniom z zakresu krótkiej sprzedaży, które w efekcie obniżają wartość firmy.

Elon Musk twierdzi, że decyzja nie jest jeszcze ostateczna. Jeśli udziałowcy zdecydują o wycofaniu z giełdy, otrzymają oni możliwość sprzedaży akcji po 420 dolarów za sztukę lub pozostania prywatnymi inwestorami. Oczywiście zapowiedź Muska nie pozostała bez wpływu na wartość akcji Tesli – w ciągu godziny od pierwszego tweeta wzrosły one z 344 do ponad 380 USD po czym zostały zablokowane. Dalsze losy firmy na giełdzie na razie pozostają tajemnicą.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne