Połącz się z nami

Newsy

Elon Musk planuje wycofanie Tesli z giełdy

Akcje zostaną odkupione po 420 USD.

Opublikowane

dnia

Twitter Elona Muska bywa czasami źródłem zaskakujących informacji, a czasami jedynie miejscem, w którym milioner może potrollować śledzących go użytkowników. Ostatnie tweety należą do tej pierwszej kategorii, chociaż nie obyło się bez wątpliwości. Elon Musk podzielił się z internautami informacją, że planuje wycofanie Tesli z giełdy.

Producent samochodów jest obecny na giełdzie od 2010 roku. Od wielu lat wartość akcji Tesli waha się pomiędzy 250 a 390 USD, ale być może już niedługo spółka przekształci się w firmę prywatną. Elon Musk zapowiedział bowiem na Twitterze, że zamierza wykupić akcje firmy po 420 dolarów za sztukę i wycofać Teslę z giełdy. Informacja, która początkowo wydawała się niezbyt wyrafinowanym żartem (420 jest, hmm, symbolem palenia marihuany), została potwierdzona w mailu wysłanym do pracowników firmy. Elon Musk tłumaczy w nim, że fluktuacje wartości akcji i kwartalny cykl rozliczeń zysków i strat wymuszają na kierownictwie Tesli podejmowanie decyzji, które mogą być korzystne dla firmy w krótkoterminowym ujęciu, ale na dłuższą metę zaszkodzić innowacyjności i świeżości produktów. Wycofanie Tesli z giełdy ma również zapobiec zorganizowanym działaniom z zakresu krótkiej sprzedaży, które w efekcie obniżają wartość firmy.

Elon Musk twierdzi, że decyzja nie jest jeszcze ostateczna. Jeśli udziałowcy zdecydują o wycofaniu z giełdy, otrzymają oni możliwość sprzedaży akcji po 420 dolarów za sztukę lub pozostania prywatnymi inwestorami. Oczywiście zapowiedź Muska nie pozostała bez wpływu na wartość akcji Tesli – w ciągu godziny od pierwszego tweeta wzrosły one z 344 do ponad 380 USD po czym zostały zablokowane. Dalsze losy firmy na giełdzie na razie pozostają tajemnicą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne