SOCJAL
Do góry


Elon Musk planuje wycofanie Tesli z giełdy

Akcje zostaną odkupione po 420 USD.

Twitter Elona Muska bywa czasami źródłem zaskakujących informacji, a czasami jedynie miejscem, w którym milioner może potrollować śledzących go użytkowników. Ostatnie tweety należą do tej pierwszej kategorii, chociaż nie obyło się bez wątpliwości. Elon Musk podzielił się z internautami informacją, że planuje wycofanie Tesli z giełdy.

Producent samochodów jest obecny na giełdzie od 2010 roku. Od wielu lat wartość akcji Tesli waha się pomiędzy 250 a 390 USD, ale być może już niedługo spółka przekształci się w firmę prywatną. Elon Musk zapowiedział bowiem na Twitterze, że zamierza wykupić akcje firmy po 420 dolarów za sztukę i wycofać Teslę z giełdy. Informacja, która początkowo wydawała się niezbyt wyrafinowanym żartem (420 jest, hmm, symbolem palenia marihuany), została potwierdzona w mailu wysłanym do pracowników firmy. Elon Musk tłumaczy w nim, że fluktuacje wartości akcji i kwartalny cykl rozliczeń zysków i strat wymuszają na kierownictwie Tesli podejmowanie decyzji, które mogą być korzystne dla firmy w krótkoterminowym ujęciu, ale na dłuższą metę zaszkodzić innowacyjności i świeżości produktów. Wycofanie Tesli z giełdy ma również zapobiec zorganizowanym działaniom z zakresu krótkiej sprzedaży, które w efekcie obniżają wartość firmy.

Elon Musk twierdzi, że decyzja nie jest jeszcze ostateczna. Jeśli udziałowcy zdecydują o wycofaniu z giełdy, otrzymają oni możliwość sprzedaży akcji po 420 dolarów za sztukę lub pozostania prywatnymi inwestorami. Oczywiście zapowiedź Muska nie pozostała bez wpływu na wartość akcji Tesli – w ciągu godziny od pierwszego tweeta wzrosły one z 344 do ponad 380 USD po czym zostały zablokowane. Dalsze losy firmy na giełdzie na razie pozostają tajemnicą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy